Zanieczyszczenie wód

/ 8 komentarzy

Po okresie zimowym stan naszych wód woła o pomstę do nieba :( Przy brzegach pojawiły się (spławiki ), śmieci różnego rodzaju porzucone przez okolicznych mieszkańców oraz (o zgrozo!!! ) przez wędkarzy. Niestety nie da się zrzucić winy na innych ludzi oni nie zostawiają: toreb po zanętach, pudełek po robaczkach,splątanych żyłek.
Apele PZW trafiają w próżnię. Zrywy kół, to kropla w morzu potrzeb, musimy zacząć od samych siebie. Jeżeli nie nauczymy się zostawiać po sobie porządku, to sytuacja stanie się katastrofalna. Nie będziemy mieli po co przychodzić nad brzegi, ponieważ w szybkim tempie ryby wyginą.
Do takiej sytuacji nie możemy dopuścić. Wszyscy chcielibyśmy kontynuować swoje hobby, jakim jest wędkarstwo. Sprawę czystości należy nagłaśniać na spotkaniach kół wędkarskich.

 


4.5
Oceń
(14 głosów)

 

Zanieczyszczenie wód - opinie i komentarze

mariusz1mariusz1
0
witam .mam czelność zgodzić sie z kolegą w temacie zanieczyszczania naszych wód. właśnie dziś chodząc nad moją ukochaną rzeką Bzurą, zauważyłem niezłe wysypisko odpadów budowlanych, wysypanych wprost do rzeki. zdenerwowało mnie to okropnie . mam nadzieję że za takie "występki" ktoś w niedługim czasie zapłaci. pozdrawiam mariusz. (2008-05-02 00:31)
kleyber73kleyber73
0
Zapraszam nad zalew Rzeszowski można zobaczyć w wodzie wszystkie odpadki normalnie syf na maxa. (2008-05-06 11:22)
marckmarck
0
to jest chyba jedna z najbardziej denerwujących mnie spraw. Piękny widok nad Wisłą, czapla, słoneczko, ryba "chodzi" aż miło. A obok pogorzelisko po wczorajszym ognisku i kilka nadpalonych puszek, pojemników po napojach... syf...

ale jeszcze gorsze są puste pudełka po przynętach, przyponach, blaszkach. Nie jestem w stanie zrozumieć tego, że ten kto je wyrzuca, nie zastanowi się. Przecież następnym razem sam będzie łowił w syfie.

Swoją drogą, ciekawe, czy u siebie w domu, puste opakowania też rzuca za plecy i pod nogi a nie do kosza z odpadkami. (2008-05-06 17:04)
grzegorzgrzegorz
0
Witam zgadzam się !!! To świadczy o kulturze człowieka jest to straszne!!! Ludzie wyworzą śmieci workami nad akweny i do lasów przy takim postepowaniu niedługo cała przyroda zginie!!! Ogromnym problemem też jest wylewanie ścieków do jezior i rzek jakieś 5 lat temu żeka Jeziorka wymarła ! To było strzaszne masowy cmętarza ryb !!! (2008-05-16 08:40)
Max79Max79
0
To, że jest ogólnie panujący SYF nad wodami to ZGROZA i diabli mnie biorą jak mam rozłożyć sprzęt przedzierając się przez odpady po wczorajszych baletach ludzików, którzy upodobali sobie np. brzegi Wisły do wydojenia kilku piw, ale nie rozumiem (jak już ktoś napisał), dlaczego nie można tego sprzątnąć i zabrać do najbliższego śmietnika. Brak wyobraźni i niewiedzy, że większość przegów przy wyższej wodzie jest zalana, a co za tym idzie cały ten śmietnik ląduje koniec-końców w wodzie.

Niedługo będą zawody w łowieniu puszek zamiast ryb !!! (2008-06-09 12:33)
paweł.rukatpaweł.rukat
0
Niestety . taki stan rzeczy to u NAS codzienność i nie tylko nad brzegami naszych zbiorników ale też w lasach i przydrożnych rowach . ja zawsze zabieram swoje śmieci do domu , syn mojego kumpla to nawet przez dwa lata na każdej naszej wyprawie zbierał puszki które później oddał do skupu i za te pieniądze kupił sobie nowy kołowrotek. (2009-01-03 13:40)
Zander-awZander-aw
0

Niestety nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nie jest lepiej. Sami wędkarze zostwiają sterty śmieci .Butelki po spożytych trunkach wrzucają do wody.Po za tym niesamowite ilości splątanych żyłek walaja sie po brzegu i w wodzie.

(2010-08-25 17:16)
kolczyk8kolczyk8
0
jednak każdy z nas powinien wchodząc na łowisko posprzątać (regulamin amatorskiego połowu ryb)a nie dorzuca do już istniejącej kupki
(2011-03-03 18:51)

skomentuj ten artykuł