Zapisy do szkółki wędkarskiej


  Zarząd PZW Koła „ Okoń” w Goleniowie pragnie zachęcić młodzież szkolną do uczestnictwa w wędkarstwie jako formie czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu, dającego jednocześnie możliwość umiejętnego korzystania z zasobów natury, poznania i podziwiania przyrody oraz radość wędkowania. W związku z tym obecnie prowadzimy zapisy chętnych do szkółki wędkarskiej, a w lutym br. planujemy rozpoczęcie zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów PZW.


Zapisy i bezpłatne zajęcia będą odbywały się w siedzibie Koła „Okoń” w Goleniowie przy ul. Pocztowej 15/18 w środy i piątki w godz. 16.00-18.00.


Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do lat 16.


Jednocześnie zwracam uwagę, że ta grupa wiekowa korzysta z konkretnych przywilejów. Po nabyciu odpowiednich wiadomości i umiejętności wyniesionych ze szkółki wędkarskiej istnieje możliwość wędkowania rekreacyjnego oraz sportowego. W obu przypadkach   koszt umożliwiający pełnoprawne wędkowanie na wszystkich wodach PZW przedstawia się następująco:


1.   Egzamin na kartę wędkarską    - bezpłatny / obejmuje głównie znajomość wymiarów ochronnych ryb, limity połowowe i okresy ochronne /


2.   Regulamin PZW – bezpłatny


3.   Opłaty :


  - wpisowe 12 zł.    ( tylko przy pierwszej opłacie ),


  - składka członkowska 17 zł.


  - składka okręgowa   20 zł – umożliwia wędkowanie na wszystkich wodach PZW (nizinne i górskie) na 2 wędki z brzegu lub spinning,   obejmuje również łódź i troling.


  4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolniona jest młodzież do 14 lat.


Ponadto młodzież zwolniona jest z wszelkich opłat związanych z uczestnictwem w zawodach wędkarskich organizowanych przez nasze koło.      


Powyższe wymogi dotyczą zarówno chłopców jak i dziewcząt. Z radością powitamy Was w szeregach Polskiego Związku Wędkarskiego.


Serdecznie zapraszamy.


 


 


 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Zapisy do szkółki wędkarskiej - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł