Zaloguj się do konta

Zaproszenie na maj

Wczoraj tj w sobotni ranek gdy się tylko obudziłem wiedziałem, że będe w stanie spełnić obietnicę daną Cinkowi ( młodszemu synowi ) i zabiorę go nad wodę. Zawsze jeździł Grześ a on zostawał z mamą to też tym bardziej się cieszyłem gdy widziałem że pogoda dopisuje.

Wstajemy rano, jemy śniadanie i bez pospiechu wybieramy się na Zandkę. Sam również byłem ciekawy tego przedpołudnia bo żeby organiczyć ciekawość 4-latka i sprowokować go do obserwacji spławika postanowiłem, że nie dostanie wędki z kołowrotkiem ( którym uwielbia kręcić gdy tylko ma okazję ) tylko zabraliśmy 4 m bacik i łowimy z pomostu przy trzcinach.

Po przybyciu nad wodę standardowo - przygotowujemy zanętę, w czasie gdy ona się przygotowuje rozkładamy sprzęt i przygotowujemy się do łowienia. Gruntujemy zestaw, zakładamy na haczyk białego i oczekujemy na akcję ;)

Łowimy kilka płoci, jako przyłów pojawia się 23 cm okoń - miła niespodzianka. Akurat Cinek jest 'znawcą okoni' więc bez problemu go rozpoznaje :)

Po chwili przy naprawdę malutkiej pomocy młody łowi 22 cm płoć i jest to jego rekord ;)

A w okolicach południa przypłynął kolega 'szczupły' i majestatycznym przepłynięcie przed naszym pomostem zaprosił nas na rozpoczęcie sezonu - pewnie za 2 tygodnie wrócimy tam już z troszkę innym sprzętem na ponowne spotkanie.

Opinie (4)

pilatto

ha, gratuluje udanego wypadu. Ja dziś byłem na zandce, ale niemiło się zdziwiłem Po wczorajszym zarybieniu nie było ani jednej miejscówki, zeeerooo. Poddałem też wątpliwości występowanie szczupaka w tym zbiorniku, alee udowodniłeś ze jest :) no cóż, trza sie przygotować do maja porządnie :) [2011-04-17 18:01]

marek-debicki

Bardzo sympatyczny i czuły wpis, gratuluję nastepcy. Pozostawiam *****. WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT. [2011-04-19 22:53]

Zbig28

Czym skorupka za młodu....  Tylko chwalić, że są wśród nas tacy, którzy znajdują czas i cierpliwość dla naszych latorośli i następców. Jestem przekonany, że Cinek już za kilka lat zacznie "deptać po piętach"  swojemu nauczycielowi. Koal - mam nadzieję, że będziesz nadal  stwarzał mu do tego okazję !!!Pozdrawiam Was obu ! [2011-04-20 20:59]

użytkownik

5 [2013-05-11 12:03]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej