Zarybianie jezior PZW - Rejonu Brodnica

/ 4 komentarzy / 12 zdjęć


Niedziela 27 kwietnia 2014 r. była dniem zarybień narybkiem szczupaka jezior, w Rejonie PZW Brodnica zostało
  wpuszczonych do wody łącznie ok.  223 tys. sztuk małych szczupaczków wielkości 2,5 - 3 cm. O godz.4.00 rano
  grupa wędkarzy z naszego Rejonu, a także z innych Rejonów Okręgu PZW Toruń zjawiła się w ZGRW w Grzmięcy
  po odbiór narybku na poszczególne jeziora, z tak dużą ilością  pracownicy ZGRW w Grzmięcy nie byliby w stanie
  sami wypuścić taką ilością materiału zarybieniowego, m. in.  do 23 jezior znajdujących się w naszy Rejonie: Bachotek, Ciche, Dębno Duże, Długie, Duże, Forbin, Głowin, Gorzechówko, Górzno, Gutowo, Łąki Tabuła, Mieliwo, Niskie Brodno, Płowęż, Retno, Robotno,Sosno Duże, Strażym, Szczuka, Wądzyń, Wierzchownia, Wysokie Brodno i Żaleń. Należy nadmienić, iż narybek ten został zakupiony i przywieziony z Rudy Malenieckiej - miejscowości położonej w woj. świętokrzyskim, dlatego po kilkuset
kilumetrowej podróży musiał być jak najszybciej wypuszczony do jezior, cała akcja przebiegła sprawnie, bez większych zakłóceń dzięki wędkarzom, którzy wzięli w niej  udział: Janiszewski Stefan, Kowalczyk Andrzej, Jastrzębski Roman, Maroński Mirosław, Dulnikowski Andrzej, Fijołek Jerzy, Lurka Jacek, Ignalewski Jacek, Ignalewski Henryk, Tylicki Józef, Różalski Ryszard, Witkowski Jan, Jarzembska Marzena,
Jarzembski Marek, Prajs Zdzisław, Leszczyński Ludwik, Aleksandrowicz Leszek, Wąsicki Cezary i Blinkiewicz Łukasz.
Niestety, na całą akcję cieniem rzuca się  stan czystości brzegów i przybrzeżnych okolic jezior, zjawisko zaśmiecania naszych wód istnieje nadal, a jego skala ma wyraźnie tendencję wzrostową, np  brzeg  Jez. Niskie Brodno na odcinku
  od jazu od strony miasta do zatoczki znajdującej się w lesie był w ubiegłym roku wysprzątany przez grupę  wędkarzy, obecnie zalegają tam liczne ilości różnych śmieci, nawet w pobliżu zacumowanych wędkarskich łodzi.
Szanowni właściciele tych łodzi, nie wstyd wam?

                                                                                                              Przewodniczący Rady Rejonu
                                                                                    Jerzy Fijołek

P.S. Na zdjęciach: S1970009 i S197011 - łodzie wędkarskie zacumowane na Jez. Niskie Brodno naprzeciw plaży miejskiej, wokół pełno śmieci.

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Zarybianie jezior PZW - Rejonu Brodnica - opinie i komentarze

blutublutu
0
Pozdrawiam wszystkich wędkarzy z Brodnicy. (2014-05-06 09:08)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Myślę że nie jeden wędkarz powinien się wstydzić za siebie. Już dawno stwierdziłem że wśród wędkarzy jest 70% śmieciarzy. Pozdrawiam. (2014-05-07 16:40)
piotrowski220282piotrowski220282
0
wystarczy ze każdy zabierze swoje śmieci typu woreczki po zanętach, madach, puszki po kukurydzy i będzie o polowe mniej śmieci nad jeziorami.Pozdrawiam. (2014-05-24 22:39)
amur24amur24
0
Witam inicjatywa godna pochwały może i w moim kole coś się zmieni powiem panowie tak u nas w pruszkowie dzis wpuszczają i 2 dni niema ryby cała zgraja włącznie z emerytami wyłapuje jaki zarząd tacy wędkarze pozdrawiam (2014-10-27 18:40)

skomentuj ten artykuł