Zarybianie Nysy Kłodzkiej brzaną 2008.

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Dnia 30 września 2008 b.r. delegacja Okręgu PZW w Wałbrzychu (Dyrektor Biura Sylwia Orłowska, Specjalista ds. Ochrony Wód Rafał Diug oraz V-ce Prezes ZO ds. Zarybień Jan Parszuto) udała się do Ośrodka Zarybieniowego w miejscowości Szczodre nieopodal Wrocławia. Celem wizyty było pozyskanie narybku brzany (barbus barbus) w ilości 1 500 szt. Po zakończeniu wszelkich formalności przedstawiciele Okręgu skierowali się do miejscowości Przyłęk (okolice Barda) by dokonać zarybienia Nysy Kłodzkiej. Rzeka ta stanowi na wymienionym odcinku Obwód Rybacki III.2. rzeka Nysa Kłodzka Nr 2. Pomimo wcześniejszych opadów deszczu pogoda dopisała, bowiem narybek trafił do rzeki w promieniach jesiennego słońca.

W akcji uczestniczyli również: Pani A. Szełemej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (oddział w Wałbrzychu), Pani A. Bartosik z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Koledzy Z.Strzelec z Państwowej Straży Rybackiej (posterunek w Kamieńcu Zbk.) oraz W.Ptak z Koła PZW w Kamieńcu Zbk.

 


4.7
Oceń
(12 głosów)

 

Zarybianie Nysy Kłodzkiej brzaną 2008. - opinie i komentarze

u?ytkownik1805u?ytkownik1805
0
Może się zaaklimatyzuje. Po niżej miejsca puszczenia jest zbiornik Topola,nie będzie mogl spłynąć.Zostaje jej tylko wędrówka w górę rzeki i ewentualnie do większych dopływów.Brawo tylko tak dalej trzymać.Pozdrawiam (2009-02-17 15:15)

skomentuj ten artykuł