Zarybienie jeziora Swarzędzkiego szczupakiem

/ 2 komentarzy

Witam.
Trwa rekultywacja czyli oczyszczanie jeziora Swarzędzkiego.
Jednym z etapów jest zarybianie jeziora drapieżnikiem w celu zmniejszenia populacji ryb roślinożernych i zarazem zmniejszenia ilości planktonu w wodzie. Takie zarybienie miało miejsce w dniu 21. 11. 2011 w obecności władz Swarzedzkich i udzialem dzieci ze szkół.
Więcej informacji na ten temat znajdą państwo pod linkiem;
http://www.swarzedz.pl/
lub wpisując w przeglądarce tytuł „Szczupaki pomogą rekultywować Jezioro Swarzędzkie”.
Mam nadzieję że pogłoski o zabraniu tego jeziora dzierżawcy czyli gospodarstwu rybnemu okażą się prawdą i w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się fajnym jeziorkiem w którym można złowić coś więcej niż ukleję.
W tym roku wędkując na tym jeziorze mogłem już się przekonać że nie jest najgorzej z rybostanem. Udało mi się złowić kilka ładnych linów, karasi i piękne płocie. W maju i czerwcu trochę spinningowałem z brzegu i też złowiłem kilka szczupaczków, większość nie miała wymiaru ale od czegoś trzeba zacząć.
Będę bacznie przyglądał się jak posuwają się prace nad oczyszczaniem naszego jeziorka bo komu jak komu ale nam wędkarzom chyba najbardziej zależy aby mieć dobre łowisko blisko a nie jeździć kilkadziesiąt kilometrów żeby coś złowić.

Pozdrawiam. Wiechu1603.

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Zarybienie jeziora Swarzędzkiego szczupakiem - opinie i komentarze

grozny113grozny113
0
Bardzo dobra wiadomość, pozdrawiam. (2011-11-23 04:43)
marek-debickimarek-debicki
0
Taka wiadomość cieszy każdego wędkarza. Wielkie dzięki za info. Oby tylko bezpośrednio odpowiedzialnym starczyło w realizacji tego szczytnego przedsięwzięcia determinacji i pieniędzy. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2011-11-23 22:19)

skomentuj ten artykuł