Zarybienie węgorzem w powiecie Starogardzkim

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


W dniu 24.06.2014 łowiska Powiatu Stargardzkiego zostały zarybione węgorzem w ilości około 1000 szt. Zarybienie udało się zrealizować dzięki finansowemu wsparciu kół Stargardu Szczecińskiego Kolejarz, Ina, Okoń, Miętus, które to koła wydzieliły ze swoich środków fundusze na zakup narybku. Materiał został zakupiony za nasza zachodnia granicą dzięki staraniom i pośrednictwu Okręgu PZW Szczecin, następnie przekazany do wylęgarni w Goleniowie skąd w dniu dzisiejszym grupa zapaleńców wędkarstwa poświęcając swój czas odebrała narybek i zasiliła jeziora w tę piękną rybę. W zarybieniu uczestniczyli przedstawiciele kół: kolejarz Stargard, Miętus Stargard oraz SSR Powiatu Stargardzkiego. Zasilone zostały m.in. jeziora: Tychowo, Grabowo-Kicko, jeziora kiczarowskie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zarybienia w galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1yJ6pB2

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zarybienie węgorzem w powiecie Starogardzkim - opinie i komentarze

bartekpio33bartekpio33
0
Brawo Panowie, jest to pierwszy krok w odzyskaniu pogłowia tej pięknej ryby, w dodatku na naszych jeziorach! (2014-06-26 22:12)
Piorun123Piorun123
0
Super sprawa tylko szkoda że wszystko skupia sie na jeziorze Grabowo-Kicko, a reszta pieknych jezior????? (2014-07-02 11:39)
HalnyHalny
0
Powoli i sukcesywnie w miarę pozyskiwanych środków i materiału zarybiamy jeziora powiatu. Materiał zarybieniowy określany jest również z analizy rejestrów połowów które wypełniają wędkarze i wg planów ichtiologów z Okręgu PZW w Szczecinie. Co roku prezentujemy wykaz zarybień naszych wód i wierzcie mi że walczymy o dużo więcej niż otrzymujemy. (2014-07-07 18:46)

skomentuj ten artykuł