Zarybienie Zofiówki 20.04.2017 plus ???

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


W dniu 20.04.2017  łowisko Zofiówka zarybiono.......

O tym na koniec ...

Niestety  w kilku  słowach opiszę co zastałem na  NASZYM  łowisku .Wydawało by się to zbędne ,ale to nie jest  pierwszy raz ,po prostu ręce opadają .
NASZYM ŁOWISKU  , bo z naszych wspólnych składek jest utrzymywane ,nie żadne PZW ,nie krasnoludki ani św.Mikołaj .Tyle co uzbieramy z "wkładek" dzielimy na :


- w pierwszej kolejności ,dzierżawę .
- w drugiej ,zarybianie.
- są jeszcze koszty sprzątania konkretnie wywóz śmieci i koszenia traw.


Nikt z działaczy nie pobiera pensji ,prowizji - to proszę sobie zapamiętać ,bez względu na to ,jak kto ma "zryty beret " i  jakimi bajeczkami Go karmiono od dzieciństwa (wędkarskiego).
A więc, grupa miłośników postarała się o łowisko ,załatwiła formalności aby powstała alternatywa do pustych wód PZW .

Co rok jest modyfikowany regulamin (w sumie to zaostrzany) ,bo część ludzi zachowuje się tak, jak by te ryby w wodzie im przeszkadzały ,albo z biedy musieli by wykarmić głodującą rodzinę.Niestety drogie auta na parkingu ,na tą biedę nie wskazują.

Aby nie popadać w skrajności,przyjmijmy, że kto nie łamie regulaminu(czyt.dozwolona ilość zabranych ryb) jest OK ,

To, kto? W takim razie jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy ?Jak to nazwać?

 

Oczywiście jak widać na załączonym obrazku część śmieci przynieśli okoliczni mieszkańcy . Niby to rozgrzesza Naszych kolegów ,tylko że aby wejść na stanowiska trzeba  obok tego przejść  . Kto ma to sprzątać ?

W poprzednich latach dla wygody wędkarzy były kosze na groblach ,nie szło tego opanować .Zostały zlikwidowane i nastapiła poprawa ,cud ? Nie ,po prostu za śmieci na stanowisku jest zabierana wkładka i ta groźba działa .Teraz są ustalenia ,że duży pojemnik przy wejściu również zostanie zlikwidowany .

Panowie ,koledzy... tu nie ma sprzątaczek jeśli ktoś myśli że dał 200 i jest panisko to się grubo myli .Już kilku mięsiarzy usilnie próbuje zdobyć wkładkę na 2017 niestety.... Dążymy do tego ,aby to łowisko było nowoczesne ,rybne i zadbane .Aby każdy w wolnej chwili (przez cały rok ,nie tylko po zarybieniu) mógł usiąść i zobaczyć znikający pod wodę spławik ,czy wyginającą  się szczytówkę feedera.

Mięsiarz i śmieciarz długo u Nas nie zabawi. 

Do takiego stanu doprowadziliśmy wejście i nikomu korona z głowy nie spadła ,a przyjechaliśmy tylko wpuścić Wam trochę ryb .

Wpuszczone ryby co prawda sprawią frajdę wędkarzom za parę lat ,ale wspomnę że aby złowić metrowego węgorza nie trzeba już jechać na Mazury .Jest to wynik systematycznego zarybiania Zofiówki ok. 7 lat ,węgorzem.

Dziś do wody poszło 6kg. węgorza obsadowego i 15 kg narybku karpia.

 

Pozdrawiam

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Zarybienie Zofiówki 20.04.2017 plus ??? - opinie i komentarze

edmund-wronkaedmund-wronka
0
Witam  ja jeszcze w tym sezonie nie zliczyłem Zofiówki ,zimno pogoda nas rozpieszcza. Moja propozycja jest nie zabieramy ryb do domu przez przez rok ,robimy fotkę i wypuszczamy. Na całym świecie nikt nie zabiera z łowiska ryb a musimy ,nie nie musimy  .za rok rybka urośnie i dopiero da nam RADOŚĆ . Sprzątanie  za mało kontroli  na łowisku ,zabieramy wkładkę do zgonnie.Nie chcemy brudasów w naszej społeczności . Do zobaczenia nad wodą  Edmund (2017-04-25 11:23)

skomentuj ten artykuł