Zarybienie szczupakiem -Nowe Miasto 2013

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Kolejne rybki trafiły do Zalewu.Tym razem,6 listopada,wpuszczone zostały szczupaki.Ryba na którą wywierana jest chyba najsilniejsza presja wędkarska.Do łowiska trafiła całkiem pokaźna ilość, bo około 2 000 szt.
W następnym sezonie osiągną wymiar ,który pozwala wędkarzom je zabierać i niestety, większość z nich zakończy żywot na patelni.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zarybienie szczupakiem -Nowe Miasto 2013 - opinie i komentarze

paletkapaletka
0

Witam,
po ostatniej informacji o zarybieniu zalewu Nowomiejskiego szczupakiem w weekend nad wodą pojawiła sie spora ilość amatorów tego gatunku. Nie chcę uogólniać, ale przy takiej ilości wpuszczonego szczupaka zapewne niejeden został pochwycony na spining lub żywczyka tylko czy wymiarowy i czy wrócił spowrotem do wody. Myślę, że większość respektuje postanoiwienia regulaminu PZW, ale czy wszyscy? Niestety byłem świadkiem jak jeden z "wędkarzy" złapał szczupaka i tak przy nim pracował, że rybka znalazła sie w wiaderku. W momencie gdy zbliżyłem się do szczęśliwca nagle rybka powędrowała do wody. Należy przypuszczać, że niestety brakowało jej zapewne ciut do wymiaru. Ale może się mylę.
Gorąca prośba do władz Koła - chyba nic się nie stanie jak info o zarybieniu naszgo zalewu pojawi się na koniec roku (najlepiej jak jezioro pokryje się lodem). Dajmy szansę naszyn rybciom na zapoznanie się z akwenem i ....... aby do wiosny.
Pozdrawaim

(2013-11-12 11:41)
JulasJulas
0
Informacje o zarybieniach publikowane są na stronie okręgowej, także jeżeli ma ktoś niecne zamiary to brak informacji na tej stronie to żaden problem. A że jest teraz spora liczba wędkarzy uganiających się za drapieżnikiem to normalne. Po to są łowiska. Swoją drogą można by było rozważyć wprowadzenie zakazu połowu po zarybieniu na jakiś tam czas np. metodą spinningową oraz na żywe lub martwe ryby i ich części. Chociaż, 95 % wpuszczanych szczupaków nie ma wymiaru, i wędkarz nie powinien ich w ogóle zabierać. A jak jest? Wczoraj byłem przy zatrzymaniu zezwolenia przez nowomiejskich strażników SSR za ... trzymanie szczupaka w krzaczkach... (2013-11-21 10:10)
JulasJulas
0
Walne zdecydowało o zakazie połowu metodą spinningową oraz na żywe i martwe ryby i ich części dwa tygodnie po jesiennym zarybieniu szczupakiem. Od 2014 roku. (2013-12-16 08:52)

skomentuj ten artykuł