Zaśmiecanie

/ 2 komentarzy

Aż strach pomyśleć co czeka nasze łowiska za kilkanaście lat.W dobie szybkiego rozwoju techniki ludzie zapominają o podstawowych zasadach prawidłowego korzystania z łona natury.Przy każdej wyprawie wędkarskiej dopada mnie bulwersujący widok pozostawionych śmieci na stanowiskach wędkarskich przez "wędkarzy".Człowieku tak ciężko zabrać ze sobą pudełko po robakach i torebkę po zanęcie?!Nie niszczmy rybom i innym zwierzętom ich naturalnego środowiska,bo to my jesteśmy u nich gośćmi!!!
Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy.

 


4
Oceń
(7 głosów)

 

Zaśmiecanie - opinie i komentarze

slawomir66slawomir66
0
Mikadus wędkarze robią swoje ale zauważam na swoim podwórku którego jesteśmy gospodarzami że wrogą robotę robią również pseudo turyści. Ileż razy wywozimy pełne wory śmieci z łowiska po akcji sprzątania brzegów. Ostatnio gdy kontrolujemy wędkarzy nad wodą zostawiamy im worki aby pamiętali że należy sprzątnąć po sobie. Mówię ci daje to efekty. Pozdrawiam. (2009-02-02 18:12)
KirisKiris
0
Nie chcę specjalnie bronić wędkarzy, ale zdarzało mi się spotkać nad wodą takich, którzy sprzątali po sobie i nie tylko. Zgadzam się ze Sławomirem66, że w miejscach uczęszczanych przez "turystów" ( aktywny wypoczynek nad wodą z grillem i płynami) pozostają góry śmieci przypisywanych wędkarzom. Generalnie należy ciągle przypominać i apelować o zachowanie czystości zarówno wód jak i brzegów. Pomysł z workami uważam za godny naśladownictwa!! Pozdrawiam (2009-02-05 10:05)

skomentuj ten artykuł