Zatrucie Uszwicy

/ 4 komentarzy

Uszwica jest wspaniałą rzeką lecz poniżej brzeska została zatruta przez browar okocim co pogorszyło sytuacje pstrągów i miętusów .W wokowicach,bielczy,maszkienicach podobn0o były piękne pstrągi teraz pstrąga w tej pięknej rzece mozemy spotkać w porębie i dalej pod prąd ale poniżej brzeska są:klenie okonie,brzany,ukleje,szczupaki,certy,(miętusy),karaśki,jazie,płocie,jelce,wzdręgi,brzany.Najbardziej ucierpiała uszwica w Borzęcinie gdzie są tylko karaśe okonie klenie i kełby ,jeśli chodzi o łowienie poniżej brzeska to grunt spining spławik a powyżej dochodzi mucha. Wędkowanie w tej cudownej rzece oceniam na 9/10 dałbym 10 ale przez zatrucie przez browar uszwica bardzo ucierpiała niekturzy piszą dlaczego przejmuje się uszwicą poniżej ,dlatego że ona potrzebuje pomocy takie jak:
-młode i ryby z ikrą wypuszczać
-nie śmiecić
ja sam zarybiam pstrągiem wokowice takim 30-40cm,myślę że za 3 lata w bielczy będom potokowce

WĘDKARZE POMUŻMY USZWICY!!!!!!!!!!!!!

 


1
Oceń
(2 głosów)

 

Zatrucie Uszwicy - opinie i komentarze

u?ytkownik59121u?ytkownik59121
0
Majster sam nie zarybiaj bo to nie do końca legalne,pewnie masz dobre zamiary, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie,niekiedy takie zarybienia robią więcej złego niż dobrego... mówią że dobrymi chęciami piekło wybrukowane... wystarczy nie śmiecić i nie zabierać ryb z uszwicy, a będzie dobrze. Pozdro :) (2012-12-17 16:00)
MaateuszK07MaateuszK07
0
Ziomus pstrąga w Wokowicach, bielczy, maszkienicach nie było wiele chyba ,że Ci chodzi kilkadziesiąt lat wstecz to możliwe bo w ciągu ostatnich +/- 15 lat trafiały sie raz na czas pojedyncze niezbyt pokazne sztuki .. reszta gatunków ktore wymieniles wystepuje w wiekszym badz tez mniejszym stopniu ale jest wszystko tylko trzeba lowic zeby zlowic :) i milo slyszec ze mi uszwice na wokowicach zarybiasz pstragalem chociaz nie wierze w to do konca bo bym pewnie wiedzial ale w sumie cos w tym moze byc bo moi znajomi mieli kontakty z pstrągami w pewnym odcinku rzeki w tym sezonie ;P mimo wszystko propsy :) Ja tez w miare wlasnych mozliwosci zarybiam uszwice wraz z ziomalem i mamy wyjebane na to czy mozna czy nie ,bo chcemy zeby nasza uszwica byla taka jak przed wytruciem i bierzemy sprawy w swoje ręce a wiemy co robic ;) a to ze mam wraz z nim wedkarstwo spinningowe i uszwice za 2 najpiekniejsze rzeczy na swiecie moze spowodowac tylko dobre rzeczy :) C&R i szanowanie rzeki sprawi ze ryb bd coraz wiecej i wieksze , wedkarstwo to sport i ta odradzajaca sie rzeke trzeba szanowac bo warto i zaprocentuje to w nastepnych latach :) pozdro (2012-12-19 23:28)
MaateuszK07MaateuszK07
0
Aaa i w borzęcinie jest podobny rybostan co u mnie w wokowicach i bielczy chlopaki polapali ladne klenie byly kontakty ze szczupakami, jaziami i wyciagnieta jedna mini brzana na spinning :) (2012-12-19 23:32)
daviid7daviid7
0
fatalna ortografia i estetyka, ciężko sie czyta takie wpisy. Polecałbym popracować ze slownikiem i brac czynniejszy udział w lekcjach języka polskiego. Póki co słabiutko (2013-01-03 00:34)

skomentuj ten artykuł