Zatruta woda

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Gdy pracowałem usłyszałem radiu że w rzece bug wyłowiono niedaleko mielnika ok 30kg martwych ryb. Mówili że przyczyną są ścieki które są wylewane dowody lub szambo. Bardzo mnie zaskoczyła ta wiadomość. tego dnia miałem z kolegą wybrać się na sumy ale nie wyszło bo coś mu wyskoczyło. Ale dogadaliśmy się że następnego dnia pojedziemy na ryby z samego rana i wpadłem po niego. Gdy już dojechaliśmy na miejsce i zobaczyliśmy że nasze miejsce jest zalane więc pojechaliśmy w inne ale zbyt szybki nurt. no i ostatnie miejsce to tak zwana łazina dojechaliśmy i idziemy ale droga zalana jakoś się przeszlo i idziemy dalej a za krzaka wychodzi znajomy i mówi że pierwszy raz widzi że ryby wystawiają łby na powierzchnie ale jak doszliśmy na miejsce to aż stałem z wrażenia małe szczupaczki prawie na powierzchni prawie podpływają pod nogi tylko powietrze łapią pół godz później kolega zobaczył jakąś rybę która płynęła po środku rzeki jakieś 1,5m dalej wyłonił się szczupak ok 3kg miał jak nie lepiej i przeszliśmy się ponad brzegiem było tych rybek mnóstwo a większe szupaki leżały na brzegu martwe i wróciliśmy spowrotem już do domu odwiozłem kolegę do domu i do siebie zostawiłem sprzęt i jeszcze nad bug widziałem sporo martwych ryb a woda po prostu śmierdziała i po południu jeździłem motorem i podjechałem do znajomych i jeden mówi jakie brzany stawiam moto na stopce podchodzę i brzana taka z 2kg mówią że jeszcze jedna dalej jest podchodzę i miałem oczy jak 5złotowki brzana z 5kg i pojechałem do domu. dzieki za przeczytanie

 


4.3
Oceń
(19 głosów)

 

Zatruta woda - opinie i komentarze

YarpenYarpen
0
Prawdopodobnie to przyducha związana z upałem, choć nie można wykluczyć, ze i człowiek coś od siebie dołożył. Szkoda ryb. Niestety rzeka będzie się długo regenerowała po takim katakliźmie. (2009-07-07 08:12)
Tomasz915Tomasz915
0
tak to wygląda nie tylko na bugu podobnie jest na prawie wszystkich nizinnych rzekach szczegulnie tych kturem mają rozległe nizinne zlewisko po prostu teraz cały przegniłe syf z pul niektórych szamb a właściwie to przedewszystkim nawozy płyną tymi rzekami. Byłem wczoraj na niewielkiej rzeczce Kostrzyń i tam płynie po prostu czarna zupa bez żadnych śladów życia. Z takiego samego powodu ZO PZW Siedlce wprowadził zakazy nęcenia na dwóch zbiornikach na liwcu. (2009-07-07 09:52)
LutiiLutii
0
w zeszlym roku podobnie bylo na wieprzu w zyciu takich martwych ryb nie widzialem PZW gadalo ze to wina upalow a wedkarze i tak wiedzieli swoje ze kilku baranow wlalo jakies swinstwo do wody aby sie tego pozbyc,byli swiadkowie byla policja i nic.To jest wlasnie Polska jednym zalezy a inni to wszystko niszcza.Jest wiele takich tematow ale nie chce mi sie denerwowac.POZDRO WIELKIE (2010-03-21 11:22)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości