Zawiedzeni

/ 1 komentarzy

Długo wyczekiwany komunikat nt. zawieszenia zakazu organizacji zawodów wędkarskich bardzo Brać wędkarską rozczarował. Nadal nie możemy realizować wędkarskich pasji sportowych. Nie tego się spodziewaliśmy. Rozmowy z działaczami OM PZW były budujące i pełne optymizmu, niestety komunikat rządu bardzo nas zasmucił. Cóż czekamy na lepsze czasy po pandemiczne i może zawiadujący państwem spojrzą się łaskawszym okiem na naszą pasję.
Komunikat OM PZW :
"Informacja – dot. rozgrywania zawodów
W związku ze skierowanym przez Pana Wojciecha Szubierajskiego zapytaniem co do możliwości przeprowadzenia przez Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego zawodów sportowych w wędkowaniu pod lodem, informuję - iż Rozporządzenie Rady Ministrów wydane w dniu 11 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 11 lutego 2021 roku, poz. 267) - nie umożliwia organizacji takich zawodów przez jednostki Polskiego Związku Wędkarskiego.
Stowarzyszenie Polski Związek Wędkarski i jego jednostki nie spełniają przesłanek podmiotowych, wskazanych w Rozporządzeniu, a umożliwiających organizację zawodów.
Wskazuję równocześnie, iż zawody wędkowania pod lodem nie odbywają się na terenie żadnego z dozwolonych w w/w Rozporządzeniu obiektów sportowych.
Wyjaśniam również, iż wyliczenia sytuacji, w których może być prowadzona działalność związana ze sportem, rozrywką i rekreacją - stanowi katalog zamknięty - co oznacza, że nie jest możliwa interpretacja rozszerzająca wskazany przez ustawodawcę katalog sytuacji wyłączających wprowadzony ogólny zakaz prowadzenia określonych działalności.
adwokat Krzysztof Rajczewski".
Artykuł ze strony OM PZW skopiowany w dniu 12.02.2021 r.

 


3.8
Oceń
(4 głosów)

 

Zawiedzeni - opinie i komentarze

Basia KierBasia Kier
0
Ale w innych kołach (patrz ogloszenia nawet na wedkuje.pl) się odbywają. (2021-02-13 22:38)

skomentuj ten artykuł