Zawodach Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Kętrzyn 22.10.23.


W niedzielę 22 października 2023 roku na Jeziorze Mój wędkarze rywalizowali w Otwartych Zawodach Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Kętrzyn.
Mimo nieprzychylnej aury do rywalizacji przystąpiło 25 zawodników. Po porannej odprawie na której rozdano okolicznościowe pamiątkowe miarki wędkarskie o dł. 130 cm w postaci naklejki na łódkę lub maty oraz identyfikatory wędkarze zdecydowali o wydłużeniu tury z 4 do 5 godzin zostały rozpoczęte zmagania.
Pierwsze godziny przyniosły całkiem piękne ryby i dużo brań. Lecz prognoza pogody nie sprawdziła się i szybko przyszło załamanie, szybki spadek ciśnienia i deszcz dał się odczuć rybom i wędkarzom. Kilka osób nie dało rady i spłynęło przed czasem, pozostali wytrwale walczyli do końca. Na spływających wędkarzy na terenie rekreacyjno- wypoczynkowym nad jeziorem Mój w Czernikach czekał ciepły posiłek, napoje, oraz świeżo parzona kawa i herbata.
W tym czasie sędziowie weryfikowali zgłoszone ryby i wyłonili zwycięzców.

 Nagrody wręczył Wójt Paweł Bobrowski w asyście Artura Sadłowskiego który odczytywał wyniki.
Zwycięzcami zawodów zostali:
I miejsce Grzegorz Balcerzak
II miejsce Paweł Juchniewicz
III miejsce Dorota Miller
Łowcami największych ryb:
szczupak – 86 cm - Grzegorz Balcerzak
okoń – 26 cm – Paweł Juchniewicz
Po wręczeniu nagród i dyplomów wędkarze wraz z Wójtem przy ognisku rozmawiali o wspólnych planach. Między innymi ustalono że dzięki organizacji tych zawodów udało się zebrać 1100 zł i zdecydowano że zebrane środki przeznaczone będą na dodatkowe zarybienie narybkiem sandacza Jeziora Mój. Wytypowano też nowe łowisko na kolejne zawody, ale tego na razie nie zdradzamy.
Możemy też pochwalić się że w tych zawodach Koło PZW Mazury udostępniło 4 łódki dla wędkarzy by mogli wziąć w nich udział.
Patronem zawodów był Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn i GOK w Kętrzynie
organizatorem zawodów było Koło PZW nr 91 Kętrzyn Mazury

 


4.3
Oceń
(3 głosów)

 

Dokumenty (1)Zawodach Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Kętrzyn 22.10.23. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł