Zawody Aktywu Kół 8 Rejonu Okręgu PZW Poznań 13.07.14

/ 13 zdjęć


Po raz ostatni w tym roku wędkarze z 8 Rejonu Okręgu PZW Poznań spotkali się w niedzielę 13 lipca na organizowanych dla nich zawodach przez koło nr 2 Baszta w Buku. Wszystkie tegoroczne zawody odbywały się nad jeziorem Niepuszewskim w Cieślach. Niedzielne zawody zostały zorganizowane tym razem dla Aktywu Kół. Koła zrzeszone w 8 rejonie wystawić mogły 4 osobowe drużyny. Na 10 kół swoją obecność zadeklarowało 8 kół. Wyłamali się tylko koledzy z Opalenicy i Wielichowa.
Niedzielny poranek niestety nie zapowiadał się ciekawy. Deszcz zaczął padać już w sobotę i w momencie zbiórki drużyn na odprawie nadal siąpił. Z czasem jednak jego intensywność zmalała, by w czasie zawodów ustać zupełnie. Na sam koniec świeciło więc nawet i to dość mocno słońce. Na miejscu zawodnicy każdej z drużyn zostali przypisani do 4 sektorów i udali się na wyznaczone pozycje by przygotować sprzęt, zanęty i przynęty. Z uwagi na to, że zajęło im to trochę czasu to porę rozpoczęcia zawodów ustalono na 8.30. Dokładnie też o tej godzinie padł strzał oznaczający rozpoczęcie rywalizacji. W trakcie zawodów nie obyło się tez bez niespodzianek. Jezioro Niepruszewskie zamieszkują bobry co zauważyć można przechadzając się wzdłuż brzegów. Świadczyć o tym mogą powalone drzewa, obgryzione konary jak i żeremia. Pecha miał kolega z koła z Nowego Tomyśla który przygotowując się do wędkowania nieopatrznie wpadł w jamę bobra. Zaliczył przymusową kąpiel ale mimo to przystąpił do rywalizacji.
Zawody tradycyjnie trwały 4 godziny i punktualnie o 12.30 padł kolejny strzał kończący wędkowanie. W czasie gdy komisja wagowa rozpoczęła swoją pracę, strudzeni wędkarze mogli się posilić w miejscu zbiórki pysznym gulaszem.
Zawody podsumował tradycyjnie Prezes Koła nr 2 z Buku Pan Andrzej Lebiotkowski. Jezioro okazało się szczodre – wędkarze w sumie złowili blisko 267 kg ryb co jest wynikiem imponującym.
Najlepszymi wśród Aktywu Kół okazali się koledzy z Koła nr 116 z Rakoniewic z 8 punktami i prawie 51 kg ryb, na II miejscu uplasowała się drużyna z koła nr 31 z Nowego Tomyśla z 14 punktami i prawie 38 kg ryb, na III miejscu zaś drużyna z Koła nr 13 z Granowa z 16 punktami i 36 kg ryb. O IV miejscu zdecydowała waga ryb i o włos nasza drużyna z Koła Wydra z Bolewic przegrała z drużyną z Koła nr 172 z Rostarzewa która miała co prawda również 18 punktów, ale 0,5 kg ryb więcej. VI miejsce w tej rywalizacji przypadło Kołu nr 14 z Grodziska Wlkp z 20 punktami, VII gospodarzom tych zawodów – Kołu nr 2 z Buku. Na ostatnim miejscu z 27 punktami znaleźli się koledzy z Koła nr 24 ze Lwówka Wlkp.
Organizatorzy poza 3 pucharami dla drużyn które uplasowały się na 3 pierwszych miejscach ufundowali także 10 nagród rzeczowych za pierwsze 10 miejsc indywidualnie.
I miejsce zajął Mendel Dariusz z 16,85 kg ryb
II miejsce zajął Mendel Patryk z 15,24 kg ryb
III miejsce przypadło Kostrzyńskiemu Tomaszowi z 12,01 kg ryb
IV miejsce zajął Zdarta Adam z 11,36 kg ryb
V miejsce zajął Laube Przemysław z 10,71 kg ryb
VI miejsce zajął Wieczorek Adam z 10,57 kg ryb
VII miejsce przypadło Polakowi Romanowi z 10,48 kg ryb
VIII miejsce zajął Górka Marcin z 10,44
IX miejsce zajął Rosa Jacek z 10,24 kg ryb
X miejsce zajął Przybyła Józef z 10,15 kg ryb.

Juz teraz chciałabym podziękować Kołu nr 2 "Baszta" z Buku za wspaniałą organizację zawodów i fantastyczną atmosferę nad wodą. A moje szczególne podziękowania ślę Panu Piotrowi Hitnerowi za wysyłane fotki, tabele z wynikami i dobre rady których mi od początku prowadzenia blogu udzielał.

 


5
Oceń
(12 głosów)

 Zawody Aktywu Kół 8 Rejonu Okręgu PZW Poznań 13.07.14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł