Zaloguj się do konta

Zawody Aktywu Kół VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań

Po raz trzeci i ostatni w tym sezonie wędkarze zrzeszeni w VIII rejonie Okręgu PZW Poznań spotkali się nad jeziorem Strykowskim w Januszewicach by rywalizować w zawodach o Puchar Aktywu Kół. Tym razem więc nad jeziorem spotkać się mogli prezesi i ich zastępcy, skarbnicy, sekretarze czy członkowie zarządu. W zawodach mogło wziąć udział aż 10 drużyn, jednakże zabrakło zawodników z Nowego Tomyśla, Opalenicy i Wielichowa. Zawody wyjątkowo odbyły się w sobotę w godzinach popołudniowych.

O 14.00 zawodników przywitał prezes koła z Granowa Pan Zbigniew Osiewała który w kilku słowach omówił regulamin zawodów i odpowiadał na pytania zawodników dotyczące organizacji rywalizacji.

Następnie przystąpiono do losowania stanowisk dla poszczególnych kół. Ustalono, że zawody odbywać się będą przez 3,5 godziny a więc od 15.00 do 18.30.

Po zakończeniu rywalizacji komisja wagowa odwiedziła wszystkie 4 sektory by zważyć złowione okazy. Największe połowy zostały odnotowane w sektorze 1 i 4. Każdy z zawodników miał w swoich siatkach ryby. Przeważały uklejki, krąpie, płocie, okonie, wzdręgi i leszcze. Generalnie była to drobnica. Największą rybą był leszcz o wadze 0,55 kg.

Rywalizacja była bardzo zacięta bo o pierwszym miejscu decydowała nie punktacja a waga ryb, bowiem dwie drużyny otrzymało po tyle samo punktów (13 punktów).  Podobna sytuacja miała miejsce o trzecie i piąte miejsce gdyż dwie drużyny uzyskały odpowiednio po 15 i 17 punktów.

Punktacja końcowa:

I miejsce Koło z Rakoniewic z 13 punktami (22,22 kg)

II miejsce Koło z Granowa z 13 punktami (21,82 kg)

III miejsce Koło z Rostarzewa z 15 punktami (17,55 kg)

IV miejsce Koło ze Lwówka Wlkp. z 15 punktami (16,65 kg)

V miejsce Koło z Grodziska Wlkp. z 17 punktami (15, 98 kg)

VI miejsce Koło z Bolewic z 17 punktami (15,75)

VII miejsce Koło z Buku z 22 punktami (14,7 kg)

Pierwsze trzy drużyny otrzymały z rąk prezesa Osiewały pamiątkowe puchary, a 15 uczestników z najlepszymi wynikami otrzymało dodatkowo nagrody indywidualne.
Reszta zdjęć w galerii.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej