Zaloguj się do konta

Zawody Koła Strzelce Opolskie-Miasto 04.10.2015

ZARZĄD KOŁA PZW STRZELCE OPOLSKIE – MIASTO ZAPRASZA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU SPŁAWIKOWEGO.. TERMIN ZAWODÓW 04.10.2015r. MIEJSCE – AKWEN „SPAŁEK”. ZBIÓRKA ZAWODNIKÓW W DNIU 04.10.2015r. O GODZINIE 7:00 PRZED BUDYNKIEM „RYBACZÓWKI”. ZAPISY W SKLEPACH „ZOO-PARK” ORAZ „AWOS”. 
Zapraszamy kolegów i koleżanki na wspólny "ostatni spławik", a także sympatyków naszego koła do kibicowania swoim faworytom.

Zarząd koła PZW Strzelce Op. - Miasto.


REGULAMIN ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH w dniu 04.10.2015r.

1. Każda wędka używana w zawodach musi posiadać wędzisko, żyłkę lub kołowrotek. Sygnalizacja brania musi odbywać się za pośrednictwem spławika .
2. Zawodnik może wędkować maksymalnie na jedną lub dwie wędki – uzależnione od ilości startujących zawodników ( na stanowisku może posiadać dowolna ilość wędek do wymiany)
Zawodnik startujący w zawodach zobowiązany jest posiadać siatkę do przechowywania ryb wykonanej z miękkiej nitki rozpiętej na sztywnych obręczach o średnicy nie mniejszej niż 30 cm , odhaczanie dużych ryb winno odbywać się na macie karpiowej .
3. W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt roślinnych i zwierzęcych za wyjątkiem przynęt sztucznych i ikry (także jako dodatków do zanęt).
4. Ogranicza się ilość używanych zanęt do 10 litrów na turę, na jednego zawodnika.
5. Nęcenie dozwolone jest jedynie za pomocą koszyczków, sprężyn, rur, łyżek i proc zanętowych oraz ręki. Zabrania się używania zdalnie sterownych modeli do wywozu zanęty, działek pneumatycznych i rakiet.
6. Nie dozwolone jest korzystanie z markerów (bojek) przy pomocy wędziska do oznaczenia łowiska.
7. W razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych organizatorzy mogę przerwać lub zakończyć zawody. W przypadku zakończenia zawodów wyniki ustala się na podstawie wagi złowionych ryb w chwili zakończenia zawodów.
8. Zawodnik otrzymuje jeden punkt za każdy gram złowionej ryby. Im wyższa waga złowionych ryb tym wyższe miejsce.
9. W czasie zawodów łowi się ryby , na które w dniu zawodów nie ma okresu ochronnego i z zachowaniem wymiarów ochronnych zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb oraz dodatkowymi przepisami ustanowionymi przez rybackiego użytkownika akwenu.
10. Za przedłożenie komisji sędziowskiej ryb niewymiarowych, tytułem kary odlicza się od ryb wymiarowych dwukrotnie większa liczbę punktów jak waga ryb nie wymiarowych.
11. Za przedłożenie komisji sędziowskiej ryb zabrudzonych zanętą lub ziemią, tytułem kary odlicza się zawodnikowi 5% punktów z ilości punktów uzyskanych przez Niego.
12. Rybę należy tak holować ,aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów, w innym razie może zostać niezaliczona.
13. Każdy zawodnik ,którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiada, może ten fakt zgłosić sędziemu ale nie musi.
14. Uczestników zawodów obowiązuje bezwzględne zachowanie czystości na stanowiskach przez Nich zajmowanych po zakończeniu zawodów.
15. Stanowiska zawodnikom przyporządkowane są na podstawie dokonywanego przez Nich losowanie przed rozpoczęciem zawodów.
Plan zawodów gruntowych w dniu 04.10.2015r. 
1. godzina 7.00 zbiórka zawodników , losowanie stanowisk
2. godzina 7.50 nęcenie zanętą ciężką
3. godzina 8.00 rozpoczęcie zawodów 
4. godzina 13 .00 zakończenie zawodów , ważenie złowionych ryb 
5. ok godziny 14 ogłoszenie wyników
Życzymy wszystkim zawodnikom dobrej zabawy i udanych połowów
1. Zawody kołowe (klubowe) mogą być rozgrywane na wodach stojących lub bieżących, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia rybackiego użytkownika wód.
2. W zawodach kołowych (klubowych) prawo startu mają wszyscy członkowie koła (klubu), którzy wnieśli aktualną opłatę za wędkowanie w Okręgu Opolskim.
3. Zawody rozgrywane mogą być z podziałem na kategorie.
4. Zawody dzielimy na towarzyskie lub mistrzowskie (Mistrzostwa Koła (Klubu) – rozgrywane są zgodnie z zasadami sportu kwalifikowanego).
5. Zawody rozgrywane mogą być w dyscyplinach: spławikowej, spinningowej, podlodowej, gruntowej, muchowej. W przypadku dyscypliny podlodowej grubość pokrywy lodowej nie może być mniejsza niż 15 cm, obowiązuje także posiadanie linki asekuracyjnej o długości 10 m.
6. W trakcie zawodów należy bezwzględnie przestrzegać zasad obowiązujących w przepisach o występowaniu burzy (patrz organizacja zawodów spławikowych).
7. Wszystkich startujących obowiązuje posiadanie siatki do przetrzymywania ryb o długości minimum 1,5 m. Używanie innego sprzętu do przetrzymywania ryb jest zabronione. Ryby powinny być przechowywane w stanie żywym.
8. Zawody spławikowe,rozgrywane są wyłącznie na żywej rybie. W zawodach spławikowych ryby wypuszczamy zaraz po zważeniu. .
9. W czasie zawodów łowione są ryby, na które w dniu zawodów nie ma okresu ochronnego, oraz z zachowaniem wymiarów zgodnie z RAPR oraz uchwałami ZO PZW.
1. Zawody podlegają kontroli przez organy uprawnione. Organom kontrolnym należy każdorazowo przedstawić:
1. listę wszystkich uczestników zawierającą ich imiona i nazwiska, oraz przynależność do Koła i Okręgu,
2. oryginał zgody na organizację zawodów wystawiony przez ZO w Opolu,
3. terminarz zawodów kołowych (klubowych) przyjęty na Walnym Zgromadzeniu

Informacje dodatkowe

  • Typ zawodów:
  • Data/Miejsce zawodów: 2015-10-04 / (Opolskie » Strzelce Opolskie » Strzelce Opolskie)
  • Godzina/Miejsce zbiórki: 00:00 /
  • Czas trwania zawodów: od godziny:00:00 do 00:00
  • Nagrody:
  • Sponsorzy:

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej