Zawody - jezioro Mistrzewo - wyniki

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


12 czerwca 2016 roku, a więc zgodnie z planem członkowie koła PZW "Chrobry" rozegrali kolejne zawody towarzyskie. Tym razem areną zmagań było jezioro Mistrzewo ( niedaleko Gniezna ), a sponsorem tytularnym był Kierownik osiedla im. Stefana Batorego, który ufundował okazałe puchary. Łowiliśmy metodą spławikowo-gruntową, na dwie wędki. Czas wędkowania - od 8.30 do 13.00. Pogoda wspaniała - słonecznie i prawie bezwietrznie. W wodzie, zapewniał dzierżawca jeziora p.Jan Jóżwiak, pływają karpie jak parowozy i leszcze jak łopaty.Pływają i rosną dalej. Dość powiedzieć, że wędkarze, a było nas 28, łowili głównie ukleje , karłowate leszczyki i krąpiki, trafiały się również jazgarze. Największą rybą zawodów został leszczyk - 34 cm, złowiony przez kol. Ryszarda Styperka. A oto wyniki
   I miejsce zajął kol. STYPEREK Ryszard ładnym wynikiem 5220 pkt.
  II miejsce - kol. GALAS  Jacek - 1940 pkt.
 III miejsce - kol. LENARCZYK Maqciej - 1840 pkt.
Faworyci nie zawiedli, a puchary trafiły w godne ręce.
Wśród juniorów najlepszy wynik 1360 pkt. osiągnął kol.l Winkiel Dominik.
Jednym słowem wyniki bez rewelacji, sytuację uratowała smakowita jak zwykle grochówka z kotła + świeży, jeszcze ciepły wiejski chleb.       A co jak co, ale apetyty dopisywały.
Następne spotkanie nad stawami w Owińskach - zawody nocne w lipcu.

 

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody - jezioro Mistrzewo - wyniki - opinie i komentarze

eugeniusz-szajeugeniusz-szaj
0
Jak zwykle kolega redaktor ma rację,pogoda dobra grochówka jeszcze lepsza gorzej z rybą,pozdrowienia dla wędkarzy i do zobaczenia w Owińskach (2016-06-27 19:37)

skomentuj ten artykuł