Zaloguj się do konta

Zawody karpiowe SSR Szczecin

W dniu 9 sierpnia bieżącego roku Społeczna Straż Rybacka Powiatu Szczecin zorganizowała swoje pierwsze w tym sezonie zawody karpiowe. Aby odrobinę pomóc wędkarskiemu szczęściu zawody odbyły się na łowisku komercyjnym.
Na starcie stanęło 10 zawodników spragnionych złowienia przysłowiowego miśka .


Zawody SSR


Punktowaną rybą był karp oraz amur, nieliczni uczestnicy zawodów mieli przyjemność złowienia niepunktowanego japońskiego karasia .
Karpiowe zmagania rozpoczęto o godzinie 20.00, po kilkunastu minutach zaczęły się pierwsze odjazdy, a po godzinie 21 kolega Krzysztof złowił pierwszy większy okaz karpia powyżej 5 kg .
O godzinie 23.00 rozpoczęła się zaplanowana przerwa techniczna zawodów, w czasie której serwowano kiełbaskę z grilla oraz sałatki .
Po zakończonej karpiowej rywalizacji 6 osób mogło pochwalić się złowioną rybą - były to karpie w przedziale od 1,5 do 5,61kg .
SSR - Zawody Karpiowe


Wynikiem 5,63kg zawody wygrał kolega Stanisław , 2 miejsce Krzysztof 5,61 kg , 3 miejsce Adrian 4,68kg , 4 miejsce Daniel 2,64 kg ,5 miejsce Bartek 1,49kg , 6 Robert 1,39 kg .
Największą rybę zawodów - karpia o wadze 5,61kg złowił kolega Krzysztof, za co otrzymał piękny puchar ufundowany przez Prezesa Zarządu Okręgu PZW Szczecin Emiliana Pilcha .
Tym razem „Miśki” nie dopisały (Misiek w żargonie karpiarzy oznacza okaz karpia powyżej 15kg). Mamy nadzieję, że następnym razem ostrożne okazy dadzą się podejść.
Zawody nie mogłyby się odbyć bez pomocy sponsorów, za którą bardzo dziękujemy .

Sponsorami zawodów byli:
1.„Jaxon „ Andrzej Podeszwa Jaxon
2.Meduza Szczecin Dystrybutor Sprzętu wędkarskiego „York York
3.Slab Project Agnieszka Bęgier Przecław dystrybutor świetnych przynęt spinningowych IZUMI www.spinfish.pl Izumi
4. Zarząd koła Pzw nr 69 Big Fish Szczecin Big Fish Szczecin
5 .Koło Pzw nr 71 Sklep wędkarski Pawilon 28 Targowisko "" Manhattan ""Bohdan Żegnałek PZW
6.Sklep wędkarski "" U Ernesta "" Targowisko Manhattan "" Pawilon 54c


Komendant SSR Szczecin


Opinie (1)

news34

Zawody zostały zorganizowane w podziękowaniu za zaangażowanie strażników w walce z kłusownictwem. Dziękujemy sponsorom. [2013-08-19 20:23]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej