Zawody kończące sezon i Grand Prix 2015 w Kole Wydra z Bolewic

/ 1 komentarzy / 13 zdjęć


W chłodny choć słoneczny poranek 27 września spotkaliśmy się nad jeziorem Konin koło Lwówka by rozegrać ostatnie zawody spławikowe które zaliczały się do Grand Prix sezonu 2015. Zawody te miały rozstrzygnąć komu ostatecznie ten puchar przypadnie w udziale. Zgodnie z zasadami trzeba było wziąć obowiązkowo   udział w co najmniej 4 z 5 punktowanych zawodów w ciągu  sezonu albo też jeżeli wzięło się udział we wszystkich zawodach to odrzucany był najgorszy wynik. Ostatecznie spośród 19 zawodników, którzy przewijali się na zawodach w roku 2015, ostatecznie do Grand Prix liczyło się tylko 9 zawodników.


Zawody tego dnia miały się odbywać na 2 wędkach metodą spławikową lub gruntową. Na początku założono że zawody potrwają od 07,30 do 12,30 ale ostatecznie zawodnicy zdecydowali że potrwają do 13,00.   Po wylosowaniu numerów startowych i przejściu
na stanowiska nadszedł czas na przygotowanie zanęt.


Początkowo rybki brały dość często, później nastąpił spadek żerowania by pod koniec zawodów znów dać o sobie znać. Najciekawszą rybą która znalazła się w sieci był mały około 35 jesiotr którego złowił Piotr Rutkiewicz. Przeważnie jednak w sieciach lądowały typowe dla tego jeziora płocie, leszcze, okonie, jazgarze, ukleje, krąpie. Najdorodniejszą rybę w postaci karasia o wadze 0,85 kg złowił jednak Damian Osses i to jemu przypadła nagroda za największą rybę. Ten sam zawodnik ostatecznie zajął także I miejsce w niedzielnych zawodach łowiąc ryby o łącznej wadze 5,32 kg. II miejsce przypadło Tomaszowi Wituckiemu z 3,07 kg, III miejsce Sylwestrowi Fliegerowi z 2,51 kg. Na dalszych pozycjach uplasowali się : IV miejsce – Adam Łodyga z 2,14 kg, V miejsce – Zygmunt Smolak z 2,13 kg, VI miejsce – Piotr Rutkiewicz z 1,79 kg, VII miejsce – Tobiasz Rutkiewicz z 1,46 kg, VIII  miejsce – Włodzimierz Włodarczak z 0,95 kg, IX miejsce – Mariusz Palacz z 0,76 kg, X miejsce – Dariusz Pigla z 0,74 kg, XI miejsce – Marek Wira z 0,55 kg, ostatnie XII miejsce – Józef szukała z 0,47 kg.


Po wspólnym posiłku uczestnicy zebrali się jeszcze na polanie w celu podsumowania zawodów i wręczenia wszystkim  czestnikom
upominków.


Zestawiono także wyniki Grand Prix i wręczono puchar dla najlepszego wędkarza. Okazało się że po raz piąty z rzędu Puchar za Grand Prix przypadło Tomaszowi Wituckiemu który w całym sezonie zdobył 6 punktów, II miejsce przypadło Adamowi łodydze który z 8 punktami do samego końca deptał mu po piętach, III miejsce z 14 punktami przypadło Sylwestrowi Fliegerowi.


To nie koniec rywalizacji w naszym Kole ponieważ spotkamy się jeszcze 25 października nad rzeką Warta w Sierakowie na  zawodach spinningowych.

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Zawody kończące sezon i Grand Prix 2015 w Kole Wydra z Bolewic - opinie i komentarze

PiciuPiciu
0
Gratulacje dla Tomka i pozostałych kolegów. Co "sieci" robiły podczas zawodów wędkarzy??? Pozdrawiam (2015-09-29 19:20)

skomentuj ten artykuł