Zawody" Letnie Zmagania"-J.Białe 2015

/ 3 zdjęć


Zawody wędkarskie pod nazwą Letnie Zmagania zaliczane do GPX o miano Wędkarza Roku, zostały rozegrane przy w raczej wiosennej pogodzie na naszym flagowym łowisku - jeziorze Białym. Pomimo iż mamy już końcówkę czerwca to pogoda była raczej kwietniowa czyli trochę chłodno, wietrznie i słońce wyglądało tylko czasami.
Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 07.00 oczywiście omówieniem zasad a następnie losowaniem stanowisk. Wszyscy zawodnicy, których zameldowało się 40 w tym 8 juniorów, stawili się na otwarciu, które rozpoczął vice Prezes d.s. sportowych naszego Koła kol. Mieczysław.
Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy rozeszli się na wylosowane stanowiska, przystępując do przygotowania sprzętu, stanowisk i analizy taktyki na nadchodzące godziny łowów. Rywalizacje rozpoczęto o godz. 08.30 i wszystkich zaskoczyła intensywność brań. Nie narzekał żaden z zawodników ale cóż z tego kiedy już po 45 min brania ustały i należało wykazać się nie lada umiejętnościami by zwabić ryby na swoje stanowisko.
Z tego co szeptano nad wodą to podobno zanęty było tyle, że ryby musiały trochę zbastować w skutek czego przerwa w braniach potrwała ok 1,5 godziny – jednym słowem nastała flauta.
W tym czasie wędkarze mieli czas na pogaduchy i rozwijanie swoich umiejętności zmiany przynęt i zestawów oraz marzeń o taaakiej rybie. Ale niektórzy ujawnili swoje talenty i w dalszym ciągu prowadzili walkę podjazdową. Łowisko zaowocowało miedzy innymi w sporą ilością krąpia, karpikiem, kilkoma karasiami, linem, płociami, okonkami i zbyt dużą ilością jazia-niestety poniżej wymiaru. Komisja sędziowska sprawnie przeprowadziła ważenie na zakończenie zawodów i w końcu można było posilić się kiełbaskami z grilla, które przygotował kol. Jurek wraz z Tadeuszem.
Po uzupełnieniu kalorii komisja sędziowska zakończyła zawody podsumowaniem oraz wręczeniem nagród i gratulacjami za osiągnięte wyniki.
Klasyfikacja przedstawiła się następująco:

Kategoria Juniorów:
1. kol. Adam Belka – 2270 pkt.
2. kol. Karolina Skalska – 1870 pkt.
3. kol. Eryk Marciniak – 800 pkt.
3. kol. Sebastian Dziedzic – 800 pkt.
5. kol. Jakub Kaczmarkiewicz
6. kol. Remigiusz Sawicki
7. kol. Aleksander Bagiński
7. kol. Jarosław Kowalski

Kategoria Seniorów:
1. kol. Mirosław Buczma – 3150 pkt.
2. kol. Emil Hołubowski – 2600 pkt.
3. kol. Marcin Szyłobryt – 2450 pkt.
4. kol. Mariusz Kleszko
5. kol. Stanisław Cielepak
6. kol. Bogusław Świniarski
7. kol. Roman Gąsowski
8. kol. Krystian Misztal
9. kol. Mirosław Dębski
10. kol. Zdzisław Piotrowski

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie w galerii zdjęć lub bezpośrednio pod adresem: http://1drv.ms/1dZwK7z

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody" Letnie Zmagania"-J.Białe 2015 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł