Zawody Mała Czapa IV ,Batorówka 17.04.2016

/ 1 komentarzy / 39 zdjęć


Czwartą edycję zawodów spod "znaku kapelusza" przeprowadziliśmy na łowisku Batorówka k.Jeżowa.Przy wyborze łowiska przeważyła chęć rewanżu z rybami za jesienne zawody przy -3*,karpie wtedy nie zwróciły uwagi na nasze przynęty (wygrało 6230  pkt.) .Na zbiórce punktualnie stanęli wszyscy zapisani 27 osób.Stanowiska wyznaczyliśmy na dwóch przeciwległych brzegach ,dzieląc na cztery sektory.Czas łowienia 6 godzin ,jedną wędką ,metoda do wyboru ,ale 98% wędkujących łowiło systemem method feeder. Zaczęliśmy łowić od godz.9 ,rybki brały niemrawo sytuację ratowały karasie ,jazie i liny. Bonusy reprezentowały dwa karpie powyżej 6kg. Karpie zaczęły brać po 12 i w ostatniej godzinie ,nie wiem czy z racji pogody czy wędkarze znalezli na nie sposób .Pogoda mimo że nie padało ,raczej nie była na "brania" ,wiatr zmienny i coraz chłodniejszy.

Pierwsze miejsce zajął Partyka Dominik  12840 pkt,drugie autor tego tekstu  12080pkt  ,trzecie Cichosz Marcin 11730pkt ,czwarte również premiowane kopertą zwycięzca III "Czapy" Wacławski Krzysztof 5150 pkt .Pełne wyniki tutaj .

Samego siebie przeszedł Krzysztof Ścigaczewski po raz trzeci łowił z nami i po raz drugi przygotował coś od siebie.Tym razem zaprojektował i wykonał pamiątkowe statuetki i breloki .


Po wręczeniu statuetek i kopert ,przystąpiliśmy do losowania wędki karpiowej firmy Kobayashi podarowanej przez  sklep  HOBBY w Pabianicach .Sytuacja o tyle była zaskakująca że wspomnianą nagrodę właściciel sklepu Władysław Stasiak przeznaczył z własnej inicjatywy bez niczyjej namowy.W imieniu zawodników jeszcze raz  serdecznie Dziękuje.Nagrodę wylosował Mariusz Milczarek.


Po ważeniu ,kto chciał mógł skorzystać z oferty gastronomicznej gospodarzy :żurek ,kiełbaska ,kaszanka z grilla .Tą drogą również dziękuje Pani Renacie i Zbigniewowi Bator za udostępnienie łowiska i całą obsługę.

Co do samej inicjatywy "Mała Czapa", wygląda na to że jesteśmy na dobrej drodze .Niespodziewanie powstała alternatywa do imprez PZW i komercji .Potwierdza to udział 27 osób w dniu w którym odbyły się takie zawody jak Mistrzostwa Okręgu Sieradz,Piotrków Trybunalski,Kalisz i ogólnopolski Matrix .Paru stałych bywalców nie mogło się stawić ,ale za to przybyło kilku nowych miłośników feedera .Mam nadzieję że dobrze się bawili.

Zawody odbyły się  po dwa razy na łowisku Pacyfik i Batorówce ,łowiska mam nadzieję że będziemy zmieniać .Modyfikować regulamin również ,pod kątem łowiska i ilości zawodników .Natomiast  jasny system podziału środków , "małe" wpisowe (50zł) ,zostaną zawsze bez zmian.

Dziękuje wszystkim za mile spędzony czas.


 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody Mała Czapa IV ,Batorówka 17.04.2016 - opinie i komentarze

MARCINSMULIKMARCINSMULIK
0
Gratki dla zwycięzców, ale to ja miałem wygrać!!! (2016-04-21 18:54)

skomentuj ten artykuł