Zawody Mała Czapa V - Batorówka 19.03.2017

/ 43 zdjęć


W Dniu Wędkarza czyli 19.03.2017 po raz piąty odbyły się zawody pt. Mała Czapa,tym razem na łowisku Batorówka w gminie Jeżów.

Nigdy tak wcześnie sezonu karpiowego nie zaczynałem i pewnie bym nie zaczął gdyby nie Marcin Smulik który był powiedzmy "zapalnikiem" tych zawodów .Moje obawy o aktywność ryb rozwiał swoim udanym treningiem ,a zdjęcia z jego sesji (łowił na pomoście ,do tego wątku wrócimy) \"zatrzęsły\" Face Bookiem.

Muszę przyznać że byłem mile zaskoczony już w fazie zapisów, gdzie po trzech godzinach dwudziestoosobowa lista była zapełniona.Pełnej trzydziestki jaką to łowisko mieści nie mogliśmy przyjąć ,bo część brzegu zajął Feeder Klub Mazowsze .Właściwie , to koledzy z Mazowsza, odstąpili nam 2/3 łowiska ,bo to Oni mieli rezerwację na ten dzień ,za co tą drogą jeszcze raz dziękuje.

Batorówka przywitała nas porywistym wiatrem i temperaturą 5*C ,podobno odczuwalna -7*C.Towarzystwo mimo wszystko było tak wyposzczone po zimie ,że o propozycji skrócenia  czasu łowienia do 5 godzin nie chcieli słyszeć.

Stanęło na sześciu godzinach  z przerwą na ciepły posiłek .Stanowiska rozstawiliśmy na prawym brzegu plus pomost.

Wspomniany wiatr wiał w kierunku wjazdu i upustu ,tam mając w pamięci treningi spodziewaliśmy się najlepszych brań.Jak nieprzewidywalne są ryby wiedzieliśmy już o 11.30 na poczęstunku, gdzie w sektorza A przy wyspie było już sporo ryb w siatkach .Sektor D pomost (cztery osoby) był na "zero" .Po przerwie obraz był podobny, stanowiska przy wyspie łowiły (z różnym skutkiem) natomiast  "pomost" do końca nie złowił ryby ,takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał.

Największą niespodziankę sprawił Marcin Smulik ustanawiając rekord złowionych ryb   podczas zawodów w 6h na  Batorówce wynikiem 42.220 kg.Zdeklasował wszystkich.Dodam jeszcze, że zbliżonych wyników nie osiągano w pełni sezonu 2016 .Widać że karpiom odpowiada ten zbiornik i mają ładne przyrosty.

 

Drugie miejsce na podium zajął Krzysztof Ścigaczewski z Feeder Fans,najlepszy w sektorze B ,15.410 kg.

Na trzecim, stanął Jarosław Jurek 5.250 kg ,robił co mógł z tego miejsca o tej porze roku o czym świadczy rozmaitość złowionych gatunków: leszcze,liny,płocie,karasie.

Czwarte miejsce już nie na podium ,ale premiowane kopertą zajął Janusz Sut z ekipy Feeder Fans ,dwójka sektora A ,19.090kg.

Dwójki w swoich sektorach zrobili również Zbyszek Marek 8.400 kg. i Marcin Stachowiak 3.240kg.

Mimo chłodu i zmęczenia na dekoracji najlepszych był komplet uczestników.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową postawę, z tak sympatyczną i zdyscyplinowaną grupą aż miło organizować zawody.Dziękuje Marcinowi Smulikowi za pomoc mentalną i nie tylko,Darkowi Szewczykowi za pomoc przy ważeniu ,Krzychowi Piłatowi za zdjęcia.

Na zakończenie przesyłam serdeczne podziękowania do właścicieli Batorówki ,Pani Renacie za ciepłe przyjęcie i rezerwacje łowiska ,a Pan Zbigniew po raz kolejny sprawdził się w roli szefa kuchni.

Pełne wyniki znajdziemy w dziale wyniki link  ,naturalnie tabela nie uwzględnia ryb spiętych,a było sporo.Karpie brały duże, średnia waga oscylowała w okolicach 4 kg ,największy miał 8.77 kg.


Jeszcze przypomnę dotychczasowych zwycięzców   Małej Czapy:


I- Jaworski Michał 21.340 kg - Pacyfik 09.08.2015

II - Popiołek Piotr 11.500 kg - Pacyfik 23.08.2015

III - Wacławski Krzysztof 6.260 kg- Batorówka 11.10.2015

IV - Partyka Dominik 12.840 kg - Batorówka 17.04.2016

V - Smulik Marcin 42.220 kg - Batorówka 19.03.2017


Pozdrawiam do następnego spotkania

Marek

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody Mała Czapa V - Batorówka 19.03.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł