18.06.2017 r. - ZAWODY NAJWIĘKSZA RYBA - ROSTARZEWO

/ 14 zdjęć


W minioną niedzielę tj. 18 czerwca 2017 roku na łowisku w Rostarzewie odbyły się
coroczne zawody o największa rybę. O wyznaczonej godzinie 7:00 stawiło się 25 zawodników. Prezes koła powitał przybyłych, przedstawił regulamin zawodów oraz zaprosił do losowania stanowisk. Czas trwania zawodów: od godziny 8:00 do 13:00.
Początek nęcenia ustalono również na godzinę 8:00.

Zawodnicy do wagi mogli przedstawić rybę, którą uznawali za największą wagowo. W przypadku złowienia większych okazów, podjęto decyzję o natychmiastowym zważeniu ryby tak, aby nie męczyć jej pobytem w siatce i oczekiwaniem na koniec zawodów. Nie trwało długo, a już kilka minut po rozpoczęciu rywalizacji waga i mata karpiowa były już w użyciu. Szczęśliwcem okazał się Krzysztof Nowak, który wyholował amura.

Słoneczna aura i delikatny wiaterek sprzyjały kolejnym braniom i tak wędkujący mogli popisać się coraz większymi okazami. Nie obyło się również bez utraconych ryb, kilku kolegów musiało uznać ich wyższość.  Poza amurami i karpiami, trafiały się również płotki, leszczyki i krąpie.

W zawodach najlepszy okazał się Jacek Rosa, który po niespełna godzinnej walce, wyholował dużego karpia. Waga - ponad 14,5 kg - zrobiła wrażenie na wędkujących. Po zawodach wszyscy zasiedliśmy do posiłku przygotowanego przez gospodarzy łowiska. Następna okazja do spotkania już za miesiąc, gdyż 16 lipca 2017 roku, czekają nas zawody gruntowe, które odbędą się na łowisku w Kuźnicy Zbąskiej.

GALERIA ZDJĘĆ(KLIKNIJ TUTAJ)

 


4.7
Oceń
(6 głosów)

 

18.06.2017 r. - ZAWODY NAJWIĘKSZA RYBA - ROSTARZEWO - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł