Zawody nocne, Chorzewa 29/30.06.2019

/ 2 zdjęć


W nocy z 29/30 czerwca br. odbyły się na zbiorniku małym w Chorzewie zawody nocne metodą dowolną, spławik lub grunt na dwie wędki. O godzinie 17:30 pod wagonem stawiło się 16 zawodników. Wszystkich zebranych przywitał Wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor, który przypomniał zasady rywalizacji i przedstawił harmonogram zawodów. Po losowaniu zawodnicy udali się na swoje stanowiska aby przygotować się do zawodów. Od początku pogoda sprzyjała wędkarzom bowiem było ciepło i chwilami wiał lekki wiaterek. Jednakże gdy tylko się ściemniło dały o sobie znać komary.
O godzinie 19:00 sędzia dał pierwszy sygnał oznaczający początek zawodów i w ruch poszły tyczki, baty oraz feedery. Łowiono na dwie wędki, głównie metodą mieszaną spławik i grunt. Od początku zawodów ryby niechętnie współpracowały i tylko niektórym udało się złowić coś większego. O północy sędzia dał II sygnał oznaczający godzinną przerwę w wędkowaniu. W tym czasie sędziowie przystąpili do pierwszego ważenia a zawodnicy posilili się kiełbaską z grilla i spożywali ciepłe napoje. O godzinie 1:00 sędzia dał III sygnał oznaczający koniec przerwy i zawodnicy ponownie przystąpili do wędkowania. Wraz z upływem czasu mocno się ochłodziło temp. wyniosła 13 stopni i wędkarze zmuszeni byli założyć cieplejsze ubranie. Rano o godzinie 6:30 sędzia dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i przystąpili do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie leszcze, trafiały się karpie, ukleje, jazgarze i płotki.
Zawody nocne po raz kolejny pokazały, że jak co roku są one wyczerpujące, bowiem po twarzach zawodników widać było zmęczenie w szczególności nie przespaną nocą. Tylko nieliczni na chwilę przymknęli oko.

Po podliczeniu punktów sędziowie ogłosili wyniki, wręczyli dyplomy i nagrody:

I miejsce zajął Mirosław Czajor
II miejsce zajął Jarosław Równicki
III miejsce zajął Rafał Zaczkowski i Robert Rokicki
V miejsce zajął Adrian Cichoń
VI miejsce zajął Przemysław Wrześniewski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejneZawody Nocne, które odbędą się 27/28 lipca na zbiorniku dużym w Chorzewie.

 


1
Oceń
(1 głosów)

 

Zawody nocne, Chorzewa 29/30.06.2019 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł