Zawody nocne. Chorzewa 27/28.07.2019

/ 21 zdjęć


W nocy z 27/28 lipca br. odbyły się na zbiorniku dużym w Chorzewie gruntowe zawody nocne na dwie wędki. Pod wagonem o godzinie 17:30 stawiło się 14 zawodników, których przywitał prezes Krystyn Toczyłowski i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Po odprawie zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska aby przygotować się do zawodów. O godzinie 19 sędziowie dali sygnał oznaczający początek rywalizacji. W ruch poszły feedery, pickery oraz karpiówki. Od początku ryby niechętnie współpracowały i tylko niektórym udało się złowić coś większego. O północy sędziowie dali sygnał oznaczający godzinną przerwę w wędkowaniu i przystąpili do pierwszego ważenia złowionych ryb. Podczas przerwy wędkarze posilili się kiełbaską z grilla, spożywali ciepłe napoje i wymieniali się swymi spostrzeżeniami. O godzinie 1 sędziowie dali kolejny sygnał oznaczający koniec przerwy i zawodnicy mogli ponownie przystąpić do rywalizacji. Wędkarze widząc nieubłaganie upływający czas, robili wszystko co mogli, aby złowić rybki, które niechętnie współpracowały. Zmagania zakończyły się o godzinie 6:30 a sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpie, trafiły się leszczyki i amur. Od początku zawodów pogoda nie sprzyjała wędkarzom, bowiem mocno wiało utrudniając dalekie i celne rzucanie zestawów. Wraz z upływem czasu wiatr ucichł, zrobiło się bezwietrznie oraz się ochłodziło i zawodnicy zmuszeni byli założyć cieplejsze ubranie.
Zawody nocne po raz kolejny pokazały, że jak co roku są one wyczerpujące, bowiem po twarzach zawodników widać było zmęczenie, w szczególności nie przespaną nocą. Niektórym na chwilę przymknęło się oko co skutkowało próbą porwania wędki przez waleczne karpie.

Po podliczeniu punktów sędziowie ogłosili wyniki, wręczyli dyplomy i nagrody:

I miejsce zajął Robert Rokicki
II miejsce zajął Rafał Zaczkowski
III miejsce zajął Adrian Cichoń
IV miejsce zajął Jarosław Równicki
V miejsce zajął Marek Majcher
VI miejsce zajął Marcin Helicki

Puchar oraz medal za największą rybę otrzymał Marek Majcher, który złowił karpia o wadze 2155 g.
Puchar i medal ufundował kolega Jan Szczygieł, któremu serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na Zawody odległościowe, które odbędą się 11 sierpnia na zbiorniku małym w Chorzewie.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody nocne. Chorzewa 27/28.07.2019 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł