Zawody nocne, Chorzewa, 4/5 lipca 2020 r.

/ 4 zdjęć


W pierwszy weekend lipca br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się zawody nocne koła LIN metodą spławikowo – gruntową na dwie wędki. O godzinie 17:30 pod wagonem stawiło się 14 chętnych wędkarzy do udziału w nocnych wędkarskich zmaganiach. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski oraz wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor, którzy przypomnieli zasady rywalizacji i życzyli przysłowiowego „połamania kija”. Podobnie jak na poprzednich zawodach losowanie stanowisk dla zawodników dokonał sędzia Zenon Piasecki. Po odprawie wszyscy zawodnicy udali się na swoje miejsce aby przygotować się do zawodów. O godzinie 19:00 sędzia dał sygnał oznaczający początek zawodów i w ruch poszły pickery, feedery, bat oraz tyczki. Pogoda od początku zawodów rozpieszczała zawodników, bowiem momentami było bezwietrznie i ciepło. Panujące warunki atmosferyczne wpłynęły na żerowanie ryb, które pobierały przynętę delikatnie i niepewnie. O północy Sędzia dał sygnał oznaczający przerwę na posiłek oraz przystąpił do ważenia złowionych ryb. W tym czasie wędkarze udali się pod wagon po pieczoną kiełbaskę oraz przygotowywali sprzęt na dalszą część zawodów. Po godzinnej przerwie zawodnicy przystąpili do dalszych zmagań. W trakcie zawodów nikt nie zmrużył oka w obawie przed porwaniem wędki przez karpia lub inną dużą rybę. Zawody Sędzia zakończył o godzinie 6:30 i przystąpił do ważenia ryb a następnie do podliczenia punktów. Podczas zawodów łowiono głównie karpie, leszczyki, płotki, uklejki, karasie i jazgarze.
Po chwili Sędzia ogłosił wyniki:

I miejsce zajął - Mirosław Czajor, II miejsce zajął – Józef Klamka, III miejsce zajął – Rafał Zaczkowski, IV miejsce zajął – Jarosław Równicki, V miejsce zajął – Zdzisław Frankowski, VI miejsce zajął – Grzegorz Stanek

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na Zawody nocne gruntowe w dniu 18/19.07.2020, które odbędą się na zbiorniku retencyjnym w Kazimierzy Wielkiej.

Wyniki znajdują się na naszej stronie w zakładce sport.

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody nocne, Chorzewa, 4/5 lipca 2020 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł