Zawody nocne. Chorzewa 18/19.06.2016

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


W nocy z 18/19 czerwca br. odbyły się dla wędkarzy z koła LIN w Jędrzejowie na małym (pierwszym) zbiorniku w Chorzewie zawody nocne, metodą dowolną spławik lub grunt na dwie wędki. O godzinie 17:30 pod wagonem stawiło się 8 juniorów i 21 seniorów. Wędkarzy przywitali, Prezes Krystian Toczyłowski, kapitan sportowy Mirosław Czajor oraz sędziowie Mariusz Ksel i Zenon Piasecki. Następnie przypomniano o zasadach wędkowania, a w szczególności zwrócono się do młodzieży o zachowanie szczególnej uwagi. Po sprawdzeniu listy obecności, przystąpiono do losowania numerów stanowisk, na które po odprawie udali się zawodnicy. Wędkarzy przywitała bezwietrzna i ciepła pogoda co napawało optymizmem i wszyscy liczyli na bardzo dobre wyniki. O godzinie 19 sędzia dał pierwszy sygnał oznaczający początek zawodów. Zawodnicy łowili na dwie wędki, głównie gruntowe i tyczki, a także na baty i odległościówki. O północy sędzia dał II sygnał oznaczający przerwę w wędkowaniu, w tym czasie sędziowie zważyli złowione ryby a wędkarze tradycyjnie posilali się kiełbaską z grilla, ciepłymi napojami i zupkami. O godzinie 1 sędzia dał III sygnał oznaczający koniec przerwy i zawodnicy ponownie przystąpili do wędkowania. W trakcie trwania zawodów wszyscy byli zmuszeni cieplej się ubrać, gdyż temperatura spadła z 25 do 14 stopni C. Rano o godzinie 8 sędzia dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpie, leszcze, płocie i okonie trafiały się też jazgarze, ukleje i węgorze.
Zawody nocne odbyły się w jednej 12 godzinnej turze z godzinową przerwą. I jak co roku są one wyczerpujące, co było widać po twarzach zawodników, którzy byli bardzo zmęczeni w szczególności nie przespaną nocą, a nawet niektórym na chwilę przymknęło się oko. Pomimo zmęczenia widać było uśmiechy na twarzy i zadowolenie z zawodów, które zawsze dodają troszkę dreszczyku emocji podczas nocnego wędkowania i holowania karpi.
 
Po podliczeniu wyników okazało się, że w kategorii senior,
 
I miejsce zajął Rokicki Robert
II miejsce zajął Frankowski Piotr
III miejsce zajął Wrześniewski Przemysław   
 
W kategorii junior,
 
I miejsce zajął Stój Kamil
II miejsce zajął Stój Daniel
III miejsce zajął Klepka Jakub
 
Kolega Szczygieł Jan ufundował puchar za największą rybę, którą otrzymał Paweł Klamka łowiąc Karpia o wadze 1410 g.
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się 7 sierpnia.
 

 


4.3
Oceń
(8 głosów)

 

Zawody nocne. Chorzewa 18/19.06.2016 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Każde nocne zawody są atrakcyjne.Sędziowałam ich wiele. Gratulacje dla zwycięzców.Słowa uznania dla organizatorów.Pozdrawiam. (2016-06-26 06:24)

skomentuj ten artykuł