Zawody nocne ,III GPK 04-05.06.2016

/ 26 zdjęć


Zgodnie z terminarzem z soboty 4 czerwca na niedzielę odbyły się pierwsze zawody nocne w naszym kole ,zaliczane do Grand Prix Koła.Swój start potwierdziło 31 zawodników w tym dwóch kadetów i junior.

Tym sposobem nadarzyła się wyjątkowa okazja na sprawdzenie łowiska Zofiówka  które swoim zróżnicowanym rybostanem przyciąga wędkarzy.Ostatnio nawet coraz częściej słychać o sumach rwących zestawy.

 Regulamin zawodów dopuszczał dwie wędki i metodę połowu do wyboru, spławik lub grunt .Dla części było to ułatwienie ,ale niektórym sprawiło zagwozdkę taktyczną.Jak wiemy łowienie tyczką na tyle absorbuje wędkarza że dodatkowa wędka więcej może przeszkadzać niż dołowić.

Poradził sobie z tym kłopotem Marcin Smulik łowiąc i tyczką i feederem ,wynikiem 13275 pkt wygrał całe zawody.


Drugie miejsce zajął Partyka Dominik ,konsekwentnie łowił na dwa feedery i wygrał czterema karpiami sektor B ,6575 pkt.Na zdjęciu w akcji.Sektor A ,najmniej dawał ryb wystarczyło 2550 pkt. Sargalskiego Bogdana aby wygrać na swoim odcinku.

Z przebiegu zawodów widać że rybka trzymała się płytszej części ,w stronę wyspy .Tu również łowiono różne gatunki np.

Sandacz Sebastiana ,1150pkt.


Karasie pospolite Marcina Kopeć 


Złowiono również cztery węgorze ,każdy w innym wymiarze odpowiadającym sukcesywnym zarybieniom  od sześciu lat .Największy uciekł z siatki i nie został zważony .Dwa złowił junior Chudziński Damian.

W klasyfikacji senior 55+ zwyciężył Jamrosz Józef 755 pkt. i na podium stanęli tak jak na Mistrzostwach Koła w dys. spławikowej Chodasewicz Ryszard i Jęch Wiesław


Seniorzy


Dziękuje wszystkim uczestnikom za sportową postawę i pomoc przy organizacji.

Jeśli ktoś ma niedosyt lub za pózno dobrał się do ryb zapraszam na Mistrzostwa Koła w met.gruntowych. Ten sam zbiornik, łowimy na dwie wędki bez spławika ,sześć godzin(szczegóły w kalendarium).

Pełne wyniki znajdziemy tutaj 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody nocne ,III GPK 04-05.06.2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł