Zaloguj się do konta

Zawody nocne ,IV GPK 24-25.06.2017 Zofiówka

W miniony weekend tj.14-15.06.2017 odbyły się zawody nocne ,zaliczane do GPK Naszego koła.Przyznam ,że po Pucharze Zofiówki na którym wyniki były imponujące, oczekiwania od łowiska były dość spore.

Wszyscy uczestnicy (31) łowili na prawym brzegu ,od furki do wyspy .Tyle niestety jest równorzędnych stanowisk i praktycznie nie da się tego ominąć ,dla tego decydowała kolejność zapisów.

Zawody rozpoczęliśmy od miłego gestu ,a mianowicie Mariusz Milczarek podzielił się swoją nagrodą za wyłowienie wędki na Batorówce (patrz relacja z VII Czapy).

Łowiliśmy od 19.30 do 10.00 ,czasu niby dużo ,ale różnie to sobie zawodnicy rozplanowali .Czas na sen ,na integrację i na łowienie wbrew pozorom nie łatwe zadanie.Możliwość połowu na metody gruntowe i spławikowe również była dylematem taktycznym.Nastawienie się typowo  na ryby duże groziło nawet "zerem" ,ale i dawało karpie jak np.Zbyszek Marek i Norbert Gamus.

Sporo do wagi było podanych węgorzy jednak brały tzw.sznurówki.Pojedyncze karpie nie mogły zagrozić wynikom budowanych leszczykami .Najwięcej złowił Woszczak Łukasz z koła Kolumna 9260pkt.Drugie miejsce zajął również z Kolumny, Czaplicki Andrzej ,8850 pkt.Trzecie miejsce na podium wywalczył Chodasewicz Łukasz ,5190pkt.


W kategorii senior 55+ najlepszy był Berlak Piotr 2750 pkt.

Bardzo wyrównany pojedynek stoczył junior, Chudziński Damian z kadetem Krystianem Owczarzem 4300 : 4260 pkt. Damian (brak zdjęcia) trzeci w sektorze z seniorami ,Krystian czwarty .


Na wadze wyróżniał się także karaś Jerzego i mój sandaczyk złowiony na tyczkę .


Dziękuje wszystkim za sportową postawę ,zawody przebiegły w miłej atmosferze z nutką rywalizacji ,tak jak miało być.Dziękuje zawodnikom z koła Kolumna i Lutomiersk że odwiedzili Nasze zawody.Przy okazji "Kolumna" troszkę sobie odbiła - dwóch na podium , za Puchar Zofiówki .

Pełne wyniki tutaj.

Opinie (2)

ewenementatrniex

po zdjeciach widac ze zawody udane ! [2017-06-28 21:29]

zwir73

Najlepszych zdjęć nie wkleiłem,było fajnie.   [2017-07-05 19:03]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej