Zawody nocne na łowisku w Owińskach 11.07.15

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


Tradycyjnie, jak co roku członkowie Koła PZW „Chrobry” spotkali się na łowisku OWIŃSKA, by rozegrać nocna, towarzyskie zawody metodą spławikowo-gruntową. Zwykle areną nocnych zmagań była rzeka Warta – niestety niski stan wody wymusił zmianę łowiska.
11 lipca o g.18.00 zbiórka. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników. Łowimy na dwie wędki. Otwierając zawody Prezes Koła przypomniał o wymiarach (zwiększonych) ochronnych ryb, obowiązujących na tym łowisku, a także uczulił na zachowanie zasad bezpiecznego łowienia w nocy. Czas łowienia od g. 19.00 do 8.00 dnia następnego.
Godzina 19.00 rozpoczynamy zawody . Zestawy do wody. Każdy liczy na konkretne ryby, wszak to łowisko słynie z okazałych karpi, linów czy karasi. No niestety – bierze tylko drobnica i tak do samego rana. Są jednak wyjątki. Kol. Maciej wyłamał się z reguły i nad ranem wyciąga dwa karpie – większy 2,2 kg zostaje potem największą rybą zawodów. Tajemnica tkwiła w przynęcie. Nie kukurydza w różnych smakach, nie białe czy kulki proteinowe, tylko zwykły czerwony robak zadecydował o sukcesie. Końcowe wyniki zawodów
I miejsce – kol. LENARCZYK Maciej - 5480 pkt.
II miejsce – kol. STYPEREK Robert - 5060 pkt.
III miejsce - kol. STYPEREK Ryszard - 3320 pkt.
Prezes wręcza puchary, które tym razem ufundował kol. SOBAŃSKI Sławomir i zaprasza na również tradycyjne już kiełbaski z grilla i barszczyk.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zawody nocne na łowisku w Owińskach 11.07.15 - opinie i komentarze

mbzofikmbzofik
0
Całonocne łowienie na zawodach to prawie wyczyn. Atmosfera jak wynika z zdjęć wspaniała no i ryby też były. Gratuluję zwycięzcom, a kol. Zbychowi dalszych dobrych artykułów. (2015-07-23 14:57)

skomentuj ten artykuł