Zawody nocne koła Kleń, V GPK - Cieszanowice 05.06.15

/ 7 zdjęćW dniach 04-05 czerwca w Cieszanowicach odbyły się zawody nocne zaliczane do Grand Prix Koła. Dzięki uprzejmości Okręgu w Piotrkowie Trybunalskim mieliśmy do dyspozycji spory odcinek brzegu od "dębu "do tamy.Łowisko pozwala na stosowanie różnych metod i przede wszystkim jest to spory "kawałek rybnej" wody.


Znaczna odmiana od łowienia na stawach i stawikach .

Kilka osób mimo zapowiedzi nie dojechało ,innym nie pasował termin ze względu na długi weekend. Ostatecznie wystartowało 15 zawodników.Rozstawiliśmy stanowiska dosyć szeroko aby w nocy było komfortowo.

 
Aby jeszcze ubarwić naszą rywalizację regulamin zawodów pozwalał łowić  na dwie wędki metodą gruntową lub spławikową.Jak wiemy zestawem skróconym (tyczką)i batem nie da się łowić na dwie wędki .Wybór należał do wędkarza .Pod wieczór większość łowiła płotki z nadzieją że w nocy podejdą leszcze ,tu zwolennicy gruntówek mieli swoja szansę.Niestety nocka mimo pięknej pogody nie obfitowała w ryby ,pojedyncze leszczyki ,nawet sumik karłowaty rzadko się trafiał.

Od świtu do gry weszły płotki i te ryby przynosiły wędkarzom najwięcej punktów.Pierwsze trzy miejsca zajęli wędkarze łowiący na tyczki i tak największy wynik ustalił Marcin Smulik 10695pkt,drugie miejsce moje 7450 pkt,trzecie Paweł Krawczyk 6845pkt .Paweł łowił godzinkę krócej dojechał troszkę pózniej.


Ogólnie zawody przebiegły w piknikowej atmosferze parę osób było z żonami i dziećmi troszkę szkoda że w nocy nie padły większe okazy.

Pełne wyniki tutaj ,więcej zdjęć tutaj

Jeszcze raz dziękuje działaczom Okręgu Piotrków Trybunalski za udostępnienie łowiska.

Pozdrawiam

Marek

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zawody nocne koła Kleń, V GPK - Cieszanowice 05.06.15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł