Zawody nocne ,VI GPK Cieszanowice 20/21.08.2016

/ 2 komentarzy / 26 zdjęć


Kolejna impreza w kole za nami .Tym razem gościliśmy na terenie Okręgu Piotrków Trybunalski,zbiornik Cieszanowice. Zalew obfitujący w rybę sportową płoć ,leszcz,krąp oraz ładne widoki sprowadziły nas tam po raz trzeci.Na zbiórce stanęło 24 zawodników w tym 2 juniorów.

Dla odmiany i zarazem jako ukłon w stronę wędkarzy mniej doposażonych sprzętowo przyjęliśmy formułę bez tyczek i batów ,tylko wędki z kołowrotkiem czyli match&feeder.Łowiliśmy na dwie wędki można było zmieniać metody.

Na odcinku ok.320m utworzyliśmy dwa równe sektory ,linia brzegowa pozwala również aby auto stało za plecami ,a niski stan wody i odsłonięta plaża umożliwiała rozkładanie wszelkiego rodzaju namiotów.


Czternaście i pół godziny łowienia na tak dużym łowisku pobudzało wyobraznię ,zwłaszcza w nocy i rano spodziewano się największych okazów.

Największą rybą zawodów był leszcz , złowiony  w nocy przez kol.Zbyszek Marek.Zbyszek łącznie do wagi przedstawił 11540 g ,trzeci wynik zawodów i sektora A ,jednak przy podziale na sektory dało to 5 miejsce w generalce.Taktyka 2 x feeder.


Natomiast całe zawody wygrał Mariusz Milczarek ,wynikiem 14140 pkt.łowiąc dwoma feederami.Mariusz gdyby nie zaczepy w części stanowiska spokojnie złowił by 20 kg ryb jednak sporo leszczy stracił podczas holu.


Najlepszy w sektorze B,jak się okazuje mniej rybnym,albo zasobniejszym w mniejsze ryby był Marcin Smulik - wynik 7520kg. Taktyka ,jeden feeder na methodę i match do punktowania płocią.


Najlepszy wśród seniorów starszych ,kategoria 55+ , Chodasewicz Ryszard 3620pkt. Ryby złowione na dwa feedery.


Na wyróżnienie za wynik i postawę zasługuje Chudziński Damian rywalizował z seniorami jak równy z równym , wynikiem 2590 pkt ,zajął 6 miejsce w sektorze A.


Pełne wyniki znajdziemy tutaj 

Cieszy fakt że sporo wędkarzy przyjechało wraz z żonami ,niektórzy nawet z dziećmi co tylko podkreśla towarzyski i miły charakter tych zawodów.Kto nie łowił, mógł zbierać grzyby albo po zawodach zaliczyć kąpiel .Pogoda dopisała ,choć już powrót do domu wszyscy zaliczyli w strugach deszczu.

Zapraszam na VII GPK zawody o Puchar Prezesa Koła Kleń 11.09.2016 łowisko Batorówka .

Tą drogą ślę również podziękowania dla działaczy Okręgu Piotrków Trybunalski za udostępnienie łowiska.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Dokumenty (1)Zawody nocne ,VI GPK Cieszanowice 20/21.08.2016 - opinie i komentarze

Lovelas007Lovelas007
+1
Jak zawsze wielki plus dla organizatora !!! Trafnie wybrane łowisko + rewelacyjna atmosfera . Dzięki Marku :) (2016-08-24 21:28)
zwir73zwir73
0
Do załatwienia łowiska się przyznaję,ale atmosferę tworzą wszyscy uczestnicy - dzięki ,fajnie było. (2016-08-25 10:34)

skomentuj ten artykuł