Zaloguj się do konta

Zawody o Mistrzostwo Koła Kobylin I tura Górka 2010.

W dniu 24 kwietnia 2010r. odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie organizowane przez nasze koło, mianowicie I tura Mistrzostw Koła Kobylin. Z uwagi na to iż na zbiorniku wodnym w Długołęce trwają prace związane z odłowem ryb, zawody te rozegrano na stawie w Górce. Do rywalizacji w zawodach zgłosiło się 12 seniorów, jedna kobieta oraz 2 juniorów i kadet.
Zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego zawody te rozegrano metodą spławikową, na jedną wędkę, zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb. Teren zawodów został podzielony na dwa sektory. Pierwszy z nich, ulokowany był od strony południowej, tzn. od strony drogi i przeznaczony był dla kobiet, juniorów i kadetów. Na pozostałej części wędkowali seniorzy.

Foto 3. Robert Dudziak w trakcie przygotowywań do zawodów.

W trakcie przeprowadzanych przed zawodami treningach zdarzały się również bonusy w postaci jazi, z których niektóre miały ponad 40 cm. oraz pojedyncze liny i karasie. Podczas zawodów ryby brały jednak o wiele słabiej. Wpływ na to miało niewątpliwie znaczne ochłodzenie, na kilka dni przed ich terminem oraz odbywające się w tym czasie tarło ryb. Ryby brały niezwykle delikatnie, które aby złowić należało łowić wręcz finezyjnie, na bardzo delikatne zestawy, jako przynętę stosując najczęściej pojedynczą larwę ochotki lub pinkę. Dużym zaskoczeniem dla wielu wędkarzy był fakt, że ryby nie brały na tyczkę, gdzie dotychczas była to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda połowu, a przeniosły się na dalsze odległości i należało je łowić znacznie bardziej techniczną metodą - odległościówką. Na pochwałę zasługuje postawa młodych wędkarzy: Adriana Mieszkały, Łukasza Kapały oraz Szymona Jagodzińskiego , z których każdy złowił ryby, co nie udało się seniorom.

Foto 4. Adrian Mieszkała w trakcie ważenia złowionych ryb.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Sylwia Dudziak, która była jedyną kobietą uczestniczącą w zawodach. Sylwia dysponuje bardzo dobrą techniką wędkowania i jak równy z równym rywalizowała z seniorami. W klasyfikacji ogólnej zajęłaby 4 miejsce.

I turę Mistrzostw Koła Kobylin wygrał Radosław Sternal, łowiąc trzy płocie oraz dwa duże liny co dało mu wagę 1920 gr.

Foto 5. Radosław Sternal z częscią swojego zwycięskiego połowu.

Drugie miejsce zajął Hubert Siadek łowiąc 18 płoci z wagą 1400 gr.,

Foto 6. Hubert Siadek w drodze do wagi.
natomiast trzecie miejsce zajął Robert Dudziak, który do wagi zgłosił 9 płoci z wagą 740 gr.

Foto 7. Robert Dudziak w trakcie dekoracji zwycięzców.

II tura zawodów o Mistrzostwo Koła PZW Kobylin rozegrana będzie na zbiorniku w Dzięczynie, w lipcu , dokładny termin będzie jeszcze ustalony.


Wyniki:

Klasyfikacja Seniorów:

1 miejsce: Radosław Sternal – 1920 gr. 5 ryb
2. miejsce: Hubert Siadek – 1400 gr. 18 ryb
3 miejsce: Robert Dudziak: 740 gr. 9 ryb

Klasyfikacja Kobiet

1 miejsce: Sylwia Dudziak – 630 gr. 9 ryb

Klasyfikacja Juniorów:

1 miejsce: Adrian Mieszkała – 160 gr. 3 ryby
2 miejsce: Szymon Jagodzinski – 150 gr. 1 ryba

Klasyfikacja Kadetów:

1 miejsce: Łukasz Kapała – 400 gr. 3 ryby


Foto 8. Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników zawodów.


Do zobaczenia nad wodą. Hubert Siadek

Opinie (2)

siadol

Aha, :) zapomniałem   dodać   że wszystkie ryby wróciły spowrotem do wody, całe i zdrowe................................................................................................................! [2010-04-30 23:46]

MIESZKOkobylin

Dla mnie to były pierwsze poważniejsze zawody :)) a wynik mimo ze bardzo skromny to na pewno dla mnie był bardzo zadowalający :)) [2011-02-17 15:19]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej