Zawody o puchar MANAGER Kutno 2014

/ 12 zdjęć


Po serii zawodów podlodowych, wypraw na dorsza oraz startach w zawodach spławikowych organizowanych przez inne organizacje następuje czas na otwarcie sezonu wiosenno – letniego w naszym Kole. Już po raz któryś spotykamy się na zawodach otwarcia sezonu o puchar firmy „MANAGER” Kutno kol. Mirosława Piątka, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Koła. Po dokonaniu zapisów Sędzia Główny dzisiejszych zawodów Kol. Marek Grzybowski przypomina obowiązujący dziś regulamin. Losujemy stanowiska i rozpoczynają się ostatnie przygotowania. Pogoda nas nie rozpieszcza. Dość silny wiatr, a po niebie przesuwają się ciężkie deszczowe chmury. Zapewne prognoza pogody wystraszyła wielu wędkarzy. Wreszcie rozpoczynamy. Warunki są jednak dość znośne, dokucza tylko boczna fala. Dominuje płoć. Trafiają się leszczyki, okonie i różny inny drobiazg. Czas jednak płynie nie ubłaganie i już słychać sygnał oznaczający koniec rywalizacji. Rozpoczyna pracę komisja wagowa. Ryby złowili wszyscy. Są to drugie w tym roku zawody wchodzące do klasyfikacji wędkarza roku 2014. Sędzia główny dokonuje ostatecznych podsumowań i nadchodzi czas na wręczenie pucharów oraz nagród przez sponsora dzisiejszych zmagań, właściciela firmy „MANAGER” Kutno Mirosława Piątka.
Wyniki czołówki :
1. Mikołaj Derej - 2.760 pkt.
2. Tokarski Mateusz - 2.600 pkt.
3. Tokarski Robert - 2.340 pkt.
4. Matczak Tadeusz – 2.280 pkt.
5. Gralewski Marek – 1.800 pkt.
6. Błaszczyk Szymon - 1.550 pkt.
Ogółem złowiono 18,52 kg ryb, które bezpiecznie wróciły do wody.
Jest też specjalne wyróżnienie dla łowcy największej ryby. Okazuje się nim kol. Mikołaj Derej, który otrzymuje stosowną statuetkę, a w nagrodę wagę z miarą.
Czołówka klasyfikacji „Wędkarz Roku’2014” wygląda następująco :
1. Derej Mikołaj – 44 pkt.
2. Błaszczyk Szymon – 40 pkt.
3. Saczuk Przemysław – 36 pkt.
4. Koliński Jarosław – 35 pkt.
5. Saczuk Stanisław – 34 pkt.
6. Błaszczyk Jan i Janakowski Stanisław po 30 pkt.
Nadchodzi czas na skromny wspólny posiłek i snucie wędkarskich opowieści. Już za tydzień wspólny, rodzinny weekend nad Bałtykiem a 8 czerwca spotykamy się na następnych zawodach z cyklu Grand Prix Koła’2014. Sprzątamy teren zawodów i czas na obiad w rodzinnym gronie.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Zawody o puchar MANAGER Kutno 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł