Zawody o Puchar Presesa Koła Wędkarskiego ŁOD-29 2015

/ 3 zdjęć


Zawody o Puchar Presesa Koła Wędkarskiego ŁOD-29 Okręg PZW w Łodzi rozegrane...

W dniu 06-06-2015 roku - w imieniny miesiąca - nad stawem w miejscowości Biała stanęło do rywalizacji o Puchar Prezesa naszego Koła 14 wędkarzy.

Od samego rana przywitało nas nad stawem cieplutkie słoneczko, a na niebie nie było ani jednej chmurki, dopiero po kilkudziesięciu minutach zaczął - najpierw powoli, później coraz to mocniej - powiewać wiatr...

Po uzupełnieniu listy startowej i przeprowadzonym losowaniu, zawodnicy rozeszli się na wylosowane przez siebie stanowiska wędkarskie...

Dla mnie ten dzień zaczął się pechowo. Na początek w drodze na zawody rozsypało mi się sprzęgło w samochodzie. W związku z powyższym moje auto nie chciało współpracować i przez jakiś czas mój udział w zawodach stał pod znakiem zapytania.

Na szczęście wziąłem z sobą telefon komórkowy. Wybrany numer z książki telefonicznej połączył mnie z moją, niezawodną w takich sytuacjach siostrzyczką Grażynką. Zapewne nie była zachwycona tym, że zrobiłem jej pobudkę o godzinie 5-j rano, ale czego nie robi się dla ukochanego braciszka. Pół godziny później siostra holowała już mój samochód na łowisko w Białej...

Ale dość o tym...

Wracając do rozgrywanych w tym dniu zawodów należy nadmienić, że oprócz pięknego pucharu ufundowanego przez Prezesa naszego Koła Wędkarskiego Kol. Jana Borucha, była również nagroda niespodzianka, którą okazała się 11-metrowa wędka wyczynowa firmy Jaxon. Fundatorem tej wędeczki była moja skromna osoba.

Zawody jak zawsze odbywały się w miłej, koleżeńskiej i sportowej atmosferze... W trakcie tej rywalizacji, przez cały czas towarzyszyło nam gorące słońce, a nasze mokre od potu ciała studził dość mocno dmuchający wiaterek.

Zawody zakończyły się po czterech godzinach, a po podliczeniu wyników Sędzia Główny zawodów Kol. Kazik Wierzchowski ogłosił zwycięzcę tej miłej i prestiżowej rywalizacji oraz przedstawił zdobywców pozostałych, punktowanych, miejsc.

I miejsce, a zarazem zdobywcą Pucharu Prezesa naszego Koła Wędkarskiego został Kol. Arek Prasalski.

II udało się zająć mnie.

III miejsce zdobył Kol. Józek Hut

Na zakończenie Prezes Kol. Janek podziękował wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w tej wędkarskiej imprezie.Następne spotkanie nad stawem w Białej odbędzie się w dniu 19 lipca. Będzie to piknik rodzinny, na który już teraz - w imieniu całego Zarządu naszego Koła Wędkarskiego - serdecznie zapraszam jak największą rzeszę członków naszego Koła.

Przy okazji chcę nadmienić, że w dniu tym cały akwen w Białej będzie wyłączony ze swobodnego wędkowania.

Oprócz wędkarzy naszego Koła i ich rodzin biorących udział w pikniku, na akwenie w Białej - w tym dniu - nie będzie mógł nikt wędkować..

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody o Puchar Presesa Koła Wędkarskiego ŁOD-29 2015 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł