Zawody dla młodzieży o puchar Prezydenta Kutna 2015

/ 1 komentarzy / 31 zdjęć


32 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w zawodach o puchar Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego „CZAS NA ZDROWE HOBBY” walcząc o tytuł drużynowego mistrza Kutno w wędkarstwie spławikowym. Piękna do tej pory pogoda trochę się popsuła, lecz nie przeszkodziło to w rozegraniu zaciętych ale i przyjacielskich zawodów. Technicznie zawody przygotowali wędkarze z Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno dowodzeni przez Sekretarza Koła kol. Aleksandra Rzeźnika. Wspomagali go kol. Jan Błaszczyk – Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego i Marek Grzybowski, członek Kapitanatu Sportowego i sędzią główny zawodów oraz pani Basia Gogół z ramienia Pana Prezydenta. Po powitaniu sędzia przypomniał regulamin i zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa nad wodą. Jeszcze losowanie sektorów przez poszczególne drużyny i po ostatnich przygotowaniach startujemy. Łowisko specjalne w Wojszycach jest rybne w związku z czym i brań nie brakuje. Właściciel wody pan Andrzej cały czas czuwa z podbierakiem aby pomóc przy holu i wyciąganiu dużyyyyyyyyyyych okazów. Sędzia ogłasza koniec zawodów i przystępuje do ważenia dzisiejszego urobku. Kiedy sędzia oblicza wyniki kol. Błaszczyk przybliżył zasady etyki wędkarskiej, a kol. Rzeźnik ideę działalności Polskiego Związku Wędkarskiego oraz jego historię 65-lecia istnienia.
Sędzia ogłasza wyniki:
Szkoły Podstawowe :
1. Gołębiewek – 780 pkt. – Oskar Kozanecki, Maksymilian Kacprzak, Daniel Krysiak i Gracjan Sobczak)
2. Nr 4 Kutno – 690 pkt.
3. Nr 6 Kutno – 350 pkt. ( w składzie 2 dziewczyny)
4. Nr 5 Kutno – 320 pkt.
5. Nr 1 Kutno – 140 pkt.
Szkoły Gimnazjalne :
1. Nr 3 Kutno – 1.860 pkt. – Bartosz Kubiak, Mikołaj Bednarek, Cyryl Urbańczyk, Michał Pruszkowski
2. Gołębiewek – 810 pkt.
3. Nr 2 Kutno – 420 pkt.
Przedstawicielka Prezydenta Barbara Gogół oraz przedstawiciele Koła Jan Błaszczyk i Aleksander Rzeźnik wręczyli puchary a dla wszystkich uczestników nagrody typowo wędkarskie.
Największą rybę wśród szkół podstawowych złowił Gracjan Życzkowski zdobywając puchar i wędkę ufundowaną przez Wójta Gminy Kutno, a wśród szkół gimnazjalnych Michał Pruszkowski zdobywając puchar i kołowrotek od Prezesa Koła „METALURG”. Po wręczeniu wyróżnień zaprosiliśmy na wspólne słodki poczęstunek.
Na zakończenie jedziemy do Oporowa aby zwiedzić piękny i bogato wyposażony w zabytkowe przedmioty zamek. Jest już tradycją, że oprócz wędkowania zwiedzamy ciekawe miejsca ziemi kutnowskiej.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Zawody dla młodzieży o puchar Prezydenta Kutna 2015 - opinie i komentarze

graigograigo
0
Gratki dla mistrzów, jesienią idę do szkoły. Może kiedyś nas na takie zawody moje Koło zaprosi. (2015-06-18 20:28)

skomentuj ten artykuł