Zaloguj się do konta

Zawody dla młodzieży o puchar Prezydenta Kutna 2015

32 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w zawodach o puchar Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego „CZAS NA ZDROWE HOBBY” walcząc o tytuł drużynowego mistrza Kutno w wędkarstwie spławikowym. Piękna do tej pory pogoda trochę się popsuła, lecz nie przeszkodziło to w rozegraniu zaciętych ale i przyjacielskich zawodów. Technicznie zawody przygotowali wędkarze z Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno dowodzeni przez Sekretarza Koła kol. Aleksandra Rzeźnika. Wspomagali go kol. Jan Błaszczyk – Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego i Marek Grzybowski, członek Kapitanatu Sportowego i sędzią główny zawodów oraz pani Basia Gogół z ramienia Pana Prezydenta. Po powitaniu sędzia przypomniał regulamin i zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa nad wodą. Jeszcze losowanie sektorów przez poszczególne drużyny i po ostatnich przygotowaniach startujemy. Łowisko specjalne w Wojszycach jest rybne w związku z czym i brań nie brakuje. Właściciel wody pan Andrzej cały czas czuwa z podbierakiem aby pomóc przy holu i wyciąganiu dużyyyyyyyyyyych okazów. Sędzia ogłasza koniec zawodów i przystępuje do ważenia dzisiejszego urobku. Kiedy sędzia oblicza wyniki kol. Błaszczyk przybliżył zasady etyki wędkarskiej, a kol. Rzeźnik ideę działalności Polskiego Związku Wędkarskiego oraz jego historię 65-lecia istnienia.
Sędzia ogłasza wyniki:
Szkoły Podstawowe :
1. Gołębiewek – 780 pkt. – Oskar Kozanecki, Maksymilian Kacprzak, Daniel Krysiak i Gracjan Sobczak)
2. Nr 4 Kutno – 690 pkt.
3. Nr 6 Kutno – 350 pkt. ( w składzie 2 dziewczyny)
4. Nr 5 Kutno – 320 pkt.
5. Nr 1 Kutno – 140 pkt.
Szkoły Gimnazjalne :
1. Nr 3 Kutno – 1.860 pkt. – Bartosz Kubiak, Mikołaj Bednarek, Cyryl Urbańczyk, Michał Pruszkowski
2. Gołębiewek – 810 pkt.
3. Nr 2 Kutno – 420 pkt.
Przedstawicielka Prezydenta Barbara Gogół oraz przedstawiciele Koła Jan Błaszczyk i Aleksander Rzeźnik wręczyli puchary a dla wszystkich uczestników nagrody typowo wędkarskie.
Największą rybę wśród szkół podstawowych złowił Gracjan Życzkowski zdobywając puchar i wędkę ufundowaną przez Wójta Gminy Kutno, a wśród szkół gimnazjalnych Michał Pruszkowski zdobywając puchar i kołowrotek od Prezesa Koła „METALURG”. Po wręczeniu wyróżnień zaprosiliśmy na wspólne słodki poczęstunek.
Na zakończenie jedziemy do Oporowa aby zwiedzić piękny i bogato wyposażony w zabytkowe przedmioty zamek. Jest już tradycją, że oprócz wędkowania zwiedzamy ciekawe miejsca ziemi kutnowskiej.

Opinie (1)

graigo

Gratki dla mistrzów, jesienią idę do szkoły. Może kiedyś nas na takie zawody moje Koło zaprosi. [2015-06-18 20:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej