Zawody o Puchar Starosty Powiatu Nowotomyskiego 27.06 15

/ 5 zdjęć


W sobotę 27.06.2015 roku koło wędkarskie z Nowego Tomyśla zorganizowało jak co roku zawody o Puchar Starosty Nowotomyskiego. Do udziału zaproszone zostały czteroosobowe drużyny ze wszystkich gmin naszego powiatu. Wyzwanie podjęli wędkarze z Bolewic, Kuślina, Lwówka, Nowego Tomyśla i Opalenicy. Swoją drużynę wystawiło również Starostwo Powiatowe oraz gościnnie zaprzyjaźnieni z kołem z Nowego Tomyśla wędkarze z Sulęcina. Zawody odbyły się na jeziorze Brajec, pogoda dopisała, było ciepło i bezwietrznie.

28 zawodników podzielonych zostało na 4 sektory i punktualnie o 8.30 rozpoczęto rywalizację. Łowiono głównie płocie, leszcze i okonie. Trafił się również karaś o wadze 90 dkg, który okazał się największą rybą zawodów. O godz. 12.30 rozległ się sygnał kończący zmagania i komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb, a zawodnicy udali się na posiłek.

Po podliczeniu wyników okazało się, że Puchar Starosty Nowotomyskiego w roku 2015 zdobyła drużyna z Kuślina z 8 pkt. sektorowymi, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Nowego Tomyśla (14 pkt., większa waga ryb) a na trzecim wędkarze Koła nr 171 z Bolewic, którzy reprezentowali gminy Miedzichowo również z 14 punktami.

Puchar za największą rybę zawodów ufundowany przez Sklep Wędkarski „Majami” zdobył kolega Szymon Piechocki z Nowego Tomyśla.
 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Zawody o Puchar Starosty Powiatu Nowotomyskiego 27.06 15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł