Zawody o Puchar Zarządu Koła nr 45 w Stargadzie 2016

/ 1 komentarzy / 3 zdjęćOtwarte Towarzyskie Spławikowe Zawody o Puchar Zarządu Koła odbyły się w dniu 23.04.2016 na jeziorze Bliźniaki w Kiczarowie, które to jest jedną z najmniejszych obecnie naszych wód. Wszyscy zawodnicy, a zameldowało się ich 40, w tym silna grupa juniorów, oraz nasze wędkujące panie,  stawili się na otwarciu o godz. 07.00. Zawody rozpoczęły się powitaniem uczestników gorącą kawą i herbatą oraz słowami Prezesa koła kol. Zbyszka Kowalczyka, który zachęcał do ostrej rywalizacji. Następnie sędzia główny zawodów omówił zasady i warunki obowiązujące w czasie trwania zawodów. Losowanie przebiegło prawnie, po czym zawodnicy rozpoczęli przygotowanie sprzętu na stanowiskach. Łowisko pomimo iż niewielkie to jest ładnie położonym akwenem pod względem dojazdu i dostępu do wody a do tego dość ostatnio oblegane przez wędkarzy. Dzięki zaklinaniu pogody przez naszych pogodynków pogoda dopisała znakomicie, czego nie można powiedzieć o ciśnieniu, które było niezbyt wysokie. Może dlatego łowione ryby nie były okazami ale pozwoliły wykazać się uczestnikom pod względem umiejętności zacinania oraz można było poćwiczyć bicepsy i mięśnie palców jeśli takowe istnieją (ciężko się odczepiało tę drobnicę od haczyków).

Rywalizację rozpoczęto się o godz. 08.30 i jazda-co prawda to F1 ale nie narzekał żaden z zawodników, no może przerwy między braniami u niektórych były zbyt długie;).   Łowiono podleszczaki, płotki, ukleje, krąpie, jazie a nawet karpik się trafił, ale okazami były 0,5 kilowe okonie, których było kilka.

  Właściwa organizacja zawodów i zabezpieczenie pozwoliło delektować się zarówno samym łowieniem na łonie natury w promieniach wiosennego słońca jak i odpoczynkiem po zawodach przy kiełbasce z grilla, którą serwował niezawodny kol. Jerzy Juchniewicz.

Zawody zakończyły się podsumowaniem efektów przez sędziego oraz vice prezesa koła d.s. sportowych a następnie wręczeniem pucharów, nagród i gratulacjami za osiągnięte wyniki.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

  Kategoria Senior:

1.       Hołubowski Emil             4480 pkt.

2.       Matyjaszczyk Ryszard     4360 pkt.

3.       Szyłobryt Marcin            2910 pkt.

4.       Szyłobryt Michał      

5.       Dębski Mirosław      

6.       Łobasz Marek           

7.       Huber Przemysław   

8.       Piotrowski Zdzisław       

9.       Pustelnik Remigiusz

10.   Przybyłowski Dariusz     

10.   Kiełbowicz Paweł    

Kategoria Kobiety:

1.       Bagińska Ewa

2.       Kacprzak Monika

Kategoria Junior:

1.       Bagiński Aleksander        960 pkt.

2.       Kowalski Jarosław           930 pkt.

3.       Kaczmarkiewicz Jakub    870 pkt.

4.       Dziedzic Sebastian   

5.       Dalke Patryk            

            Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie w galerii zdjęć lub bezpośrednio pod adresem: https://onedrive.live.com/redir?resid=8965BF11A8EF1555!19217&authkey=!AF4X6zKhFUY2IZc&ithint=folder%2cJPG

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody o Puchar Zarządu Koła nr 45 w Stargadzie 2016 - opinie i komentarze

Starfish StargardStarfish Stargard
0
Brawo dla Emila jak i całej pierwszej siódemki. Oni wiedzą dlaczego!!! (2016-04-23 21:06)

skomentuj ten artykuł