Zawody o Puchar Prezesa Koła Kleń

/ 48 zdjęć


W dniu 11.09.2016 dwudziestu dziewięciu zawodników z naszego koła spotkało się na łowisku Batorówka w Woli Łokotowej , aby powalczyć jak w tytule o Puchar Prezesa oraz punkty do Grand Prix Koła.

Mimo że puchary były okazałe i nagrody fajne ,wszystko przyćmił fakt że wreszcie doczekaliśmy się zawodniczek .Za wędki chwyciły Sylwia i Ania ,wszyscy na czele z  "trenerami personalnymi " Marcinem i Krystianem byli ciekawi jak wypadną w swoim sportowym debiucie.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt ,że to urokliwe miejsce  było w tym roku areną zawodów ogólnopolskich Milo Carp Masters gdzie nasi chłopcy opanowali podium .Dla przypomnienia ....


Należy dodać że wśród uczestników było aż sześciu zawodników którzy wywalczyli prawo startu w finale Milo Carp na który przybędzie kilkukrotny Mistrz Świata Milo Colombo i czołówka polskiego feedera.

A więc, byli "faworyci", ale i sporo osób odwiedziło to miejsce po raz pierwszy.Na liście startowej odhaczyło się dwóch juniorów oraz pięciu seniorów 55+.

Mimo iż regulamin zawodów pozwalał na łowienie metodą spławikową i gruntową ,dowolnie .Przewidując wybór zawodników na method feeder ,jak i specyfikę łowiska podzieliliśmy się na trzy sektory, umownie dzieląc łowisko w poprzek .Czyli pięciu zawodników z lewego brzegu rywalizowało z pięcioma z naprzeciwka.Wyniki potwierdzają słuszność decyzji ,najwięcej ryb było złowionych w środkowej części czyli sektor B 104.155 kg , A 45.925 kg , C 53.930 kg.Czas łowienia ustalono na 6 godzin ,jedna wędka w akcji.

Jak już jesteśmy przy wynikach to...... zaczniemy od naszych "perełek ",które dzielnie walczyły odrzucając wszelkie obawy ,przyjmując zasadę  łowię bo lubię ,a punkty są  wisienką na torcie.Zdradzę również że obie panie próbowały swoich sił wcześniej na tym łowisku ,wyniki były bardzo imponujące. Ania potrafiła złowić siedem karpi na sesję plus karasie .W zawodach jednak szczęście bardziej sprzyjało Sylwi Wyszyńskiej która wynikiem 16.690 kg zdeklasowała doświadczonych łowców, włącznie ze swoim "trenerem" Marcinem  Smulikiem który mógł tylko obserwować kolejne lądowanie ryb w podbieraku.Trzecie miejsce w sektorze B.

Ania karpiem za 2450 pkt ,szóste miejsce w sektorze A. Mogło być dużo lepiej ,ale jeden bonus na początku zawodów spiął się podczas holu.W kategorii junior wygrał Krystian Owczarz wynikiem 9.820 kg ,czwórka sektorowa w klasyfikacji ogólnej.


Kategorię senior 55+, wygrał Józef Jamrosz ,wynik 4.200 kg.


Na końcu przedstawię zwycięzce całych zawodów ,wynikiem 20.840 kg  Dariusz Szewczyk "pogodził" całe towarzystwo i zgarnął największy puchar.Waga mogła być jeszcze wyższa,ale pięć dużych ryb wygrało walkę ,nawet jeden uszkodził wędkę .

Ostatecznie na podium stanęli 1.Dariusz Szewczyk (1B),2.Marek Owczarz (1A),3.Partyka Dominik(1C)


A to jeden z kilku złowionych przez Darka,równe 9 kg


Zawody można zaliczyć do bardzo udanych ,skwar jaki panował raczej nie sprzyjał żerowaniu ryb .Mimo to kilka dużych sztuk  dało się złowić, całość uzupełniały karasie,jazie.


Podziękowania ślę właścicielom  łowiska ,staw mieliśmy zarezerwowany dla siebie ,nikt nam nie przeszkadzał ,a Pani Renata dbała aby nikt nie zemdlał z pragnienia.Jak zwykle stanęli na wysokości zadania i urzekali gościnnością.

Pozdrawiam wszystkich uczestników i dziękuje za wspólnie spędzony czas.

Pełne wyniki tutaj

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Dokumenty (1)Zawody o Puchar Prezesa Koła Kleń - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł