Zaloguj się do konta

Zawody odległościowe. Chorzewa, 11.08.2019

W niedzielę 11 sierpnia br. odbyły się na zbiorniku małym w Chorzewie towarzyskie zawody odległościowe Koła PZW LIN w Jędrzejowie. Tradycyjnie pod wagonem, o godzinie 6 rano stawiło się 15 wędkarzy. Wszystkich zebranych przywitał prezes Krystyn Toczyłowski, przypomniał zasady zawodów i życzył przysłowiowego połamania kija. Po losowaniu wszyscy udali się na swoje miejsca celem przygotowania się do rywalizacji. O godzinie 7:20 sędzia dał sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a 10 minut później ogłosił początek rywalizacji. W ruch poszły matchówki z zamocowanym jednopunktowo spławikiem. Od rana było słonecznie, wiał lekki wiatr a z czasem zrobiło się upalnie.
Od początku zawodów, od strony grobli, rybki niechętnie współpracowały w przeciwieństwie do drugiego brzegu. Świadczą o tym wyniki, które pokazały, że po raz kolejny brzeg ten jest bardziej „rybny”. Podczas zawodów łowiono głównie leszcze, płotki a także trafił się karp i jazgarz. Po upływie czterech godzin, sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Zawodnicy po złożeniu sprzętu udali się tradycyjną kiełbaskę grilla.

Sędziowie po podliczeniu punktów ogłosili wyniki:

I miejsce zajął Mirosław Czajor
II miejsce zajął Piotr Frankowski
III miejsce zajął Robert Rokicki
IV miejsce zajął Jarosław Równicki
V miejsce zajął Adrian Cichoń
VI miejsce zajął Rafał Zaczkowski

Puchar za największą rybę otrzymał Adrian Cichoń łowiąc karpia o wadze 750g. Puchar ufundował Jan Szczygieł, któremu serdecznie dziękujemy.

Wyniki można zobaczyć w zakładce sport.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej