Zawody odległościowe - Skalbmierz, 16 sierpień 2020 r.

/ 14 zdjęć


W niedzielę 16 sierpnia br. na zbiorniku w Skalbmierzu odbyły się zawody odległościowe koła LIN. O godzinie 6:30 na brzegu zachodnim zbiornika stawiło się 14 chętnych wędkarzy do udziału w wędkarskich zmaganiach. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski oraz wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor, którzy przypomnieli zasady rywalizacji i życzyli przysłowiowego „połamania kija”. Po odprawie zawodnicy udali się na wylosowane miejsce aby przygotować się do zawodów. O godzinie 7:50 sędzia dał sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a 10 minut później dał sygnał oznaczający początek zmagań. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, bowiem było pochmurno i mocno wiało. Panujące warunki atmosferyczne wpłynęły, na żerowanie ryb, które pobierały przynętę delikatnie i niepewnie. Również wędkowanie pod wiatr i słońce utrudniało dokładne zarzucanie zestawu oraz dostrzeżenie delikatnych brań. Po upływie czterech godzin Sędzia zakończył zawody i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Podczas zawodów łowiono głównie: leszcze, ale trafiały się pojedyncze rybki tj. płotka, uklejka, karp oraz amur.

Po podliczeniu punktów okazało się, że dwóch zawodników złowiło tyle samo ryb otrzymując te same punkty i obaj zajęli te same miejsce:

I miejsce zajęli - Mirosław Czajor i Piotr Frankowski, III miejsce zajął – Jarosław Równicki, IV miejsce zajął – Rafał Zaczkowski, V miejsce zajął – Grzegorz Stanek, VI miejsce zajął – Paweł Klamka.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i sportową walkę a Zarządowi Koła PZW Skalbmierz za udostępnienie zbiornika.

Wyniki znajdują się na naszej stronie w zakładce sport.

 


3.6
Oceń
(5 głosów)

 

Zawody odległościowe - Skalbmierz, 16 sierpień 2020 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł