Zawody odległościowe, Chorzewa 17. 04. 2016 r.

/ 8 zdjęć


W niedzielę 17 kwietnia na I zbiorniku w Chorzewie odbyły się zawody Koła Lin metodą „odległościową”. Do zawodów przystąpiło 16 seniorów i 5 juniorów. Po niezbyt ładnej sobocie, pogoda zapowiadała się znakomicie.
Było bezchmurnie i ciepło, a temperatura rosła z każdym kwadransem. Po sprawdzenie listy obecności, prezes zapoznał zawodników zasadami zawodów, a następnie przystąpiono do losowania numerów startowych. Zawodnicy udali się na stanowiska i przygotowywali się do wędkowania. Następnie sędzia dał I sygnał i rozpoczęto nęcenie ciężkie, po II sygnale przystąpiono do wędkowania. W miarę upływu czasu zaczął wiać coraz mocniej płd-wsch. wiatr, który skutecznie utrudniał wędkowanie, a ryby marudziły i nie chciały współpracować. Wreszcie po czterech godzinach sędzia dał czwarty sygnał, kończąc zawody. Sędziowie ważyli złowione ryby i podliczali wyniki, a zawodnicy posilali się kiełbasą z grilla.
Wyniki pokazały, że brak stabilnej pogody ma wpływ na brania ryb. Łowiono głównie leszcza, jazia, płoć, okonia, ukleje, jazgarza oraz karpia-niestety niewymiarowego.

Sędziowie podliczyli wyniki, w kategorii senior:

I miejsce zajął Równicki Jarosław
II miejsce zajął Lentas Zbigniew
III miejsce zajął Toczyłowski Krystyn
IV miejsce zajął Piskorz Leszek
V miejsce zajął Zaczkowski Rafał
VI miejsce zajął Słoma Bartłomiej

A w kategorii junior:

I miejsce zajął Stój Daniel
II miejsce zajął Skowronek Kacper
III miejsce zajął Stój Kamil
IV miejsce zajął Szczerba Sebastian

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wędkarzy do rywalizacji w kolejnych zawodach wędkarskich.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody odległościowe, Chorzewa 17. 04. 2016 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł