ZAWODY - OTWARCIE SEZONU, CHORZEWA 03.04. 2016 r.

/ 3 komentarzy / 29 zdjęć


W dniu 3 kwietnia 2016 na małym zbiorniku w Chorzewie odbyły się zawody wędkarskie - Otwarcie sezonu, metodą dowolną spławik lub grunt na jedną wędkę, zorganizowane przez Koło LIN Jędrzejów.
O godzinie 6 rano pod wagonem stawiło się 21 seniorów oraz 6 juniorów. Po powitaniu i przypomnieniu zasad rywalizacji, przystąpiono do losowania numerów startowych. Po losowaniu wszyscy zawodnicy udali się na swoje stanowiska. O godzinie 7:50 sędzia Krystyn Toczyłowski dał I sygnał oznaczający nęcenie ciężkie, a o godzinie 8:00 dał II sygnał oznaczający rozpoczęcie rywalizacji. Pięknie zapowiadający się dzień oraz brak wiatru wskazywało, że ryby będą dobrze brały. Jednakże chwilę po rozpoczęciu współzawodnictwa pojawił się południowo-wschodni wiatr, który utrudniał wędkowanie. Ryby również przestały współpracować a wędkarze z utęsknieniem wyczekiwali na ich brania. Po 4 godzinach o godzinie 12 sędzia dał III sygnał oznaczający koniec wędkowania i sędziowie przystąpili do podliczania wyników a zawodnicy w tym czasie posilali się pieczoną kiełbaską.
Zmiana pogody miała decydujący wpływ na żerowanie ryb, które właściwie nie brały, kilku zawodników wyzerowało, w tym wszyscy juniorzy. Łowiono leszczyki, płotki, trafiały się też ukleje, jazgarze i okonie.
 
Po podliczeniu wyników okazało się, że w kategorii senior:
 
I miejsce zajął Bartłomiej Słoma,
II miejsce zajął Józef Klamka,
III miejsce Mirosław Czajor,
IV miejsce zajął Krzysztof Lato,
V miejsce Zdzisław Frankowski i VI  miejsce Piotr Frankowski.
 
Zwycięzcom wręczono puchary i nagrody rzeczowe.
 
Zapraszamy wędkarzy do rywalizacji w kolejnych zawodach wędkarskich.
 
 

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

ZAWODY - OTWARCIE SEZONU, CHORZEWA 03.04. 2016 r. - opinie i komentarze

KrystoKrysto
0
Dobry artykuł, treściwie i na temat. Oby tak dalej. Pozdrawiam (2016-04-08 15:01)
rafalzakrafalzak
0
Dzięki :) (2016-04-10 11:42)
dendrobenadendrobena
0
Gratulacje dla zwycięzców. Nie zawsze nasze oczekiwania się spełniają. Spotkanie integracyjne się odbyło i to w dość licznym gronie. To również sukces. Powodzenia na następnych zawodach. Pozdrawiam. (2016-04-11 13:21)

skomentuj ten artykuł