Zawody podlodowe w kole Kleń 22.01.2017

/ 36 zdjęć


W dniu 22.01.2017 koło Kleń gościło na zbiorniku Zofiówka amatorów zimowego łowienia.

Słowo gościło wydaję się trafne ponieważ zawody były otwarte dla wszystkich członków PZW, bez podziału na koła czy okręgi, słowem "pasjonaci dla miłośników",sam pomysł był dość spontaniczny ,a swoje pierwsze szlify organizatora zdobywał Marcin Smulik przy pomocy Pawła Krawczyka i Krystiana Łyjaka.Doświadczeni poprzednimi chimerycznymi zimami wiedzieli że trzeba działać szybko póki lód jest bezpieczny .Ogłoszenie ukazało się niespełna tydzień przed zawodami, a i tak stawiła się imponująca grupa, 25 seniorów i 3 juniorów.

Zawodnikom udostępniono dwa stawy ,łowienie  odbywało się w dwóch turach, po dwie godziny z przerwą na ognisko.Przerwa również pozwalała na zważenie ryb i wypuszczenie ich w dobrej kondycji.

A było co ważyć ......Z dobrej strony pokazał się mały staw łowisko "No kill" od 2016r. 90% ryb  złowionych było na sportowym stawie .Tabela z wynikami wszystkiego nie odzwierciedla ponieważ szczupaki ,a było wyjętych ponad 30 sztuk, nie były zaliczane do wagi i natychmiast wracały do wody.Jeszcze parę sztuk uciekło ucinając żyłkę .

Wyjątkowo aktywne były okonie z których łowisko nie słynie ,ale tym gatunkiem Marcin Smulik wygrał całe zawody 2780g.Drugie miejsce zajął Michał Jaworski, 2175g.


Trzecie miejsce Roman Świtała, 1855g.


Jeden z większych okoni należał do Jarka Wasilewskiego 300g. 28cm ,największy umknął fotoreporterowi ,a kilka sztuk było naprawdę godnych uwagi.


Wysoką formę pokazali juniorzy Roźniecki Maciej "jedynka"1705g,Roźniecki Piotr "dwójka"645g i Sulak Kacper "trójka" 540g. Ponad połowa seniorów nie uzyskała takiej wagi i mogli im tylko pozazdrościć.

Pełne wyniki tutaj:


Cała trójka otrzymała pamiątkowe medale ,a skromne upominki w postaci zanęt podarował Tomasz Baranowski.

W tym dniu nie tylko ryby były na "braniu",nasza zawodniczka Ania wyściskana przez  samego szefa łowiska Krzysztofa.


Tą miłą atmosferę i piknikowy nastrój niech odzwierciedlą pozostałe zdjęcia:


W imieniu swoim i zarządu koła dziękuje Marcinowi , Pawłowi i Krystianowi za zorganizowanie tak fajnych zawodów i mam nadzieje że zadowolone twarze uczestników dodadzą zapału chłopakom do dalszych działań w roli organizatorów.
 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody podlodowe w kole Kleń 22.01.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł