Zawody Podlodowe o Mistrzostwo Koła LIN II tura.

/ 5 zdjęć


W ostatnią niedzielę stycznia br. na zbiorniku Błonie w Sobkowie odbyła się II tura zawodów podlodowych o mistrzostwo Koła LIN w Jędrzejowie. Przed przystąpieniem do zawodów wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor sprawdził pokrywę lodu, która wynosiła grubo ponad 25 cm. W zawodach wystartowało 16 zawodników, którzy stawili się na godzinę 7,50 przy zbiorniku. Następnie po przywitaniu wszystkich zawodników przez wiceprezesa ds. sportu Mirosława Czajora, sprawdzeniu listy obecności i wyjaśnieniu zasad, przystąpiono do losowania stanowisk. Przed wejściem na stanowiska zawodnicy rozgrzali się gorącą herbatą z cytryną. Po sygnale sędziego w ruch poszły świdry a następnie wędki podlodowe. Podczas zawodów łowiono głownie płocie, okonie a także trafiały się karasie i jazgarze. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, było mroźno około minus 10 stopni C. W miarę upływu czasu słoneczko zaczęło przygrzewać i zrobiło się dość przyjemnie ale chwilami dokuczał niewielki wiatr. Pod koniec zawodów brania były coraz rzadsze i słabe. Po sygnale sędziego oznaczającym koniec 3 godzinnych zmagań przystąpiono do ważenia złowionych ryb.
 
W czasie podliczania wyników zawodnicy tradycyjnie posilali się ciepłą kiełbaską z ogniska i rozgrzewali zmarznięte ręce. Po chwili sędzia ogłosił wyniki zawodów po dwóch turach.
 
Podlodowym Mistrzem Koła LIN został Rokicki Robert wynikiem 3290 punktów, II miejsce zajął Czajor Mirosław wynikiem 2790 punktów, a trzeci był Wrześniewski Przemysław z wynikiem 2705 pkt.
 Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach mimo mroźnej pogody.
Wyniki zawodów można sprawdzić w zakładce Sport.

P.S. Serdecznie dziękujemy Zarządowi oraz Prezesowi PZW Koło Nida Sobków za udostępnienie łowiska.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody Podlodowe o Mistrzostwo Koła LIN II tura. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł