Zawody podlodowe o tutuł Mistrza Koła Kleń - Zofiówka 12.02.2017

/ 1 komentarzy / 24 zdjęć


Jak przystało na postępowe koło nie pomijamy dyscyplin wędkarskich co do których jest zainteresowanie. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat ,zorganizowaliśmy Mistrzostwa Koła w dyscyplinie podlodowej.Nie jest to metoda zbyt widowiskowa ,ryby również są dalekie od rekordów.Jednak wcześniejsze zawody towarzyskie organizowane praktycznie przez samych zawodników ,pokazały że można się przy tym fajnie bawić i jest dobra frekwencja.

Zapisanych mieliśmy 20 zawodników ,na zbiórce stanęło 14 seniorów i 2 juniorów ,czterech się widocznie przestraszyło termometru który rano pokazywał -6*.Wiaterek również troszkę dokazywał ,jednak czym bliżej południa było coraz przyjemniej.

Po szybkiej odprawie, praktycznie po kwadransie (zalety tej metody) zaczęliśmy już łowić .Większość zawodników ruszyła na drugi staw ,bo tam na ostatnich zawodach były najlepsze wyniki.W tym dniu szczupaki nie były już tak agresywne, dwa złowione przez kol. "Benek" i dwie ucinki.Wyniki robiły okonie.Największy zważony ,Tomka Wojciechowskiego równe 200g .

 

Zaznaczam zważony, bo największego "garbusa"na haku miał Mariusz Milczarek któremu  nie zmieścił się w przerębel średnicy 10cm.Pozbawił tym samym Mariusza podium.Marcin Smulik stracił w ostatniej chwili okaz okonia ok 28cm.

Również okoniami zadebiutował Mateusz Grys ,zdobywając tytuł Mistrza Koła w kat.junior .Dwie sztuki ,55g.

Praktycznie jako jedyny na dużym stawie i ogólnie dobrał się do płoci Paweł Krawczyk:


Dobry humor od początku nie opuszczał Michała Jaworskiego , jak by przeczuwał że stanie na najwyższym podium.(zdjęcia przedstawiają połowy  z jednej dwugodzinnej tury)

Wszystkie ryby w dobrej kondycji wróciły do wody ,do czasu ważenia były przetrzymywane w wiadrach.

Oto najlepsi seniorzy:Michał Jaworski,dwójka Marcin Smulik ,trójka Krzysztof Piłat.

Ognisko na zimowych zawodach to już tradycja .Nie jestem w stanie opisać atmosfery , było tak przyjemnie że jeszcze prawie dwie godziny po zawodach siedzieliśmy ,gadaliśmy i nikt nie myślał o powrocie do domu.

Pozdrawiam uczestników i biesiadników .

Pełne wyniki znajdziemy w :TYM LINKU.

Zapraszam na ostatnie zawody podlodowe w tym sezonie już 19.02.2017 Zofiówka.

 

 

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Zawody podlodowe o tutuł Mistrza Koła Kleń - Zofiówka 12.02.2017 - opinie i komentarze

edmundwedmundw
0
Narybek łowili (2017-02-21 13:23)

skomentuj ten artykuł