Puchar Wójta Gminy Miedzichowo z okazji Dni Bolewic 06.07.14

/ 15 zdjęć


To juz coroczna tradycja w naszym kole, że z okazji Dni Bolewic imprezą współtowarzyszącą są zawody o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo. Tym razem dnia 06-07-2014r. nad jeziorem Konin w szranki stanąć mogli wędkarze zrzeszeni w kole jak i goście, którzy zadeklarowali swoją obecność na zawodach. Chętnych amatorów wędkowania tego dnia było 15.

Organizatorzy jak zwykle nad jeziorem pojawili się dużo wcześniej by przygotować stanowiska i je ponumerować. Pierwsi zawodnicy zaś pojawili się po godzinie 6.
Na naradzie przed zawodami ustalono, ze zawody potrwają 4 godziny - a mianowicie od 07:30 do 11:30. Wszystko po to by dać czas na przygotowanie się do rywalizacji i dotarcie na swoje stanowiska.

Sędzią głównym zawodów zadeklarował się kol. Zenek Wachowiak z sąsiedniego koła nr 24 ze Lwówka Wlkp., a pomagali mu jako komisja wagowa - Józef Szukała i Tobiasz Rutkiewicz.
Pogoda wędkarzom dopisywała, przez cały czas wędkowania było bezchmurnie, a czasami wędkarzy smagał delikatny wiaterek. Wszystkim dopisywał humor o czym przekonać się było można wysłuchując dyskusji rywalizujących ze sobą wędkarzy.

Punktualnie o 11.30 ogłoszono zakończenie rywalizacji, a sędzia główny wraz z komisja wagową rozpoczął żmudną procedurę ważenia ryb. Tuz przez zakończeniem rywalizacji komisja miała okazję zobaczyć „walkę” ze sporych rozmiarów karasiem ( przez moment wydawało się że to karp) co uwieczniono na filmie.
Gdy zawodnicy po spakowaniu się i przybyciu na miejsce zbiórki dzielili się wrażeniami i spoczywali ciepły posiłek który zapewnili organizatorzy, komisja podliczała wyniki.
W międzyczasie na miejsce połowów dotarł główny fundator tej imprezy w osobie Wójta Gminy Miedzichowo – dr Stanisław Piechota, który wręczyć miał ufundowany przez siebie puchar – statuetkę.

Klasyfikacja zawodów o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo:

I miejsce – Adam Łodyga z wagą 7,46 kg
II miejsce – Roman Polak z wagą 7,15 kg
III miejsce – Damian Osses z wagą 6,54 kg
IV miejsce – Tomasz Witucki z wagą 4,87 kg
V miejsce – Jerzy Szmaj z wagą 4,56 kg
VI miejsce – Sylwester Flieger z wagą 4,49 kg
VII miejsce – Paweł Riss z wagą 3,41 kg
VIII miejsce – Marek Wira z wagą 3,21 kg
IX miejsce – Andrzej Witucki z wagą 3,16 kg
X miejsce – Zygmunt Smolak z wagą 3,15 kg
XI miejsce –Zenon Osiński z wagą 2,46 kg
XII miejsce – Włodzimierz Włodarczak z wagą 2,30 kg
XIII miejsce – Piotr Rutkiewicz z wagą 2,21 kg
XIV miejsce – Dariusz Pigla z wagą 2,01 kg
XV miejsce - Jan Pigla z wagą 0,77 kg

Pan Wójt bardzo ciepło wyraził się o pasji wędkarzy jakim jest łowienie ryb i spotykanie się na zawodach.

Dodatkowo Sklep Zoologiczno – Wędkarski ZOOJA Ewa Wachowiak ze Lwówka ufundował nagrodę za największą rybę tych zawodów. W imieniu właścicielki nagrodę wręczył sędzia tych zawodów Zenon Wachowiak. Nagrodę zdobył Tomasz Witucki za leszcza o wadze 0,.60 kg.


 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Puchar Wójta Gminy Miedzichowo z okazji Dni Bolewic 06.07.14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł