Zaloguj się do konta

ZAWODY RODZINNE – XXXIX ROCZNICA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

W dniu 15 września br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się Spławikowe Rodzinne Zawody Wędkarskie z okazji 39 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.
O godzinie 8 rano pod „Wagonem” stawili się młodzi adepci wędkarstwa wraz z opiekunami, których serdecznie przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski
 i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Po powitaniu przypomniano zasady rywalizacji, które polegały na wspólnym wędkowaniu metodą spławikową w formule par tj. opiekun i dziecko, każdy na jedną wędkę do wspólnej siatki. Młodzi adepci wędkarstwa z opiekunami zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 lat i III grupa 13-17 lat. Po sprawdzeniu listy obecności, przystąpiono do losowania numerów stanowisk, po czym wszyscy udali się na wylosowane miejsca, aby przygotować się do zawodów. O godzinie 9 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły „baty” oraz „odległościówki”. Było słonecznie i pogodnie. Wiał lekki wiatr, który w miarę upływu czasu przybierał na sile skutecznie utrudniając wędkowanie. Po 2,5 godzinach rywalizacji sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb w poszczególnych grupach wiekowych. Łowiono głównie leszczyki, trafiały się karpie, karasie, ukleje i jazgarze. Po każdej złowionej rybie emocji było co niemiara.
Podczas podliczania wyników przez sędziów, zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje, a następnie lody. Po zjedzeniu posiłku sędziowie ogłosili wyniki zawodów.

W kategorii najmłodszych: I miejsce zajęła Jagoda Klamka, II miejsce zajął Jakub Krzystanek, III miejsce zajął Jakub Mistachowicz , IV miejsce zajął Aleksander Marcinkowski.

W kategorii od 9 do 12 lat: I miejsce zajął Maciej Jarząb, II miejsce zajął Filip Kania, III miejsce zajął Patryk Zaczkowski , IV miejsce zajął Filip Rutowicz,
V miejsce zajął Jakub Rączkiewicz , VI miejsce zajęła Emilia Juszczyk,
VII miejsce zajął Jakub Czajor, VIII miejsce zajął Radosław Stanek i Igor Matuszewski i X miejsce zajął Tomasz Klamka

W kategorii od 13 do 16 lat: I miejsce zajął Daniel Tabor, II miejsce zajęła Oliwia Ksel i III miejsce zajął Mateusz Mierzwiński.

Zwycięzcom w poszczególnych grupach wiekowych wręczono puchary: Przewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” – Waldemara Bartosza, Starosty Jędrzejowskiego – Pawła Faryny, Burmistrza Jędrzejowa – Marcina Piszczka, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe a także słodkie upominki, które ufundowała Wice Starosta – Maria Barańska.

Dodatkowo zawodnicy: Jagoda Klamka, Maciej Jarząb, Daniel Tabor otrzymali nagrody za największą rybę.

Organizatorem zawodów był Zarząd PZW Koło LIN oraz Delegatura Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w Jędrzejowie.

Sponsorami zawodów byli:
Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiej „Solidarności” – Waldemar Bartosz
Starosta Jędrzejowski – Paweł Faryna
Burmistrz Miasta i Gminy – Marcin Piszczek
Wice Starosta – Maria Barańska
Sklep wędkarski „Bandit Carp” – Rafał Matuszewski
Sklep wędkarski „U Zdzicha” – Zdzisław Frankowski

Na zakończenie prezes podziękował wszystkim sponsorom oraz uczestnikom za udział w zawodach.

Opinie (1)

piotr 0206

Fajna impreza ,gratuluję.Polityka zapewne wpłynęła na ocenę.Ludzie polityki i kleru mają dość w życiu codziennym.Na stronie wędkarskiej tym bardziej.Pozdrawiam. [2019-09-25 18:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.